Hodina deťom

Deti pomáhajú deťom. S touto myšlienkou sa vybrali žiaci I. a II. VET triedy do ulíc Bratislavy. Počasie im síce neprialo a slniečko ich veľmi neohrievalo, ale túžba pomôcť slabším a deťom bola silnejšia. Dúfame, že aj naši žiaci prispeli kvapkou do mora.

• Prax drobnochovu v Jakubove Prax drobnochovu v Jakubove

Žiaci 3. a 4. ročníka zamerania drobnochov sa zúčastnili odbornej praxe - chov hydiny u absolventky našej školy Sarah Vrabčekovej. Naučili sa fixovať hydinu, zopakovali si anatomickú stavbu tela a ostrihali hydine letky. Prezreli si chov koní a pomohli s čistením stajní, kŕmením a napájaním.

• Medzinárodný festival horského filmu a dobrodružstva Medzinárodný festival horského filmu a dobrodružstva

29. 3. 2019 sa žiaci I., II., III. a IV. VET zúčastnili 20. ročníka festivalu HORY A MESTO, ktorý sa konal v priestoroch nákupno-zábavného centra Bory Mall a CINEMAX BORY. V rámci festivalu sa premietali filmy - Nomádsky chlapec, DreamRide3 a Matsés. Po premietaní bol pre žiakov pripravený bohatý program vo forme Festivalového náučného chodníka prostredníctvom rôznych stánkov. Stánky boli zamerané na dôležité súčasti každodenného života, napríklad ako sa správne triedi odpad, ako si pripraviť zdravú desiatu. Žiaci si vyskúšali aj svoju rovnováhu, keď sa mali prejsť po napnutom lane. Posledná disciplína všetkých veľmi pobavila.

• Vedecká cukráreň - jozefská Vedecká cukráreň - jozefská

Žiaci III VET sa 19.3.2019 zúčastnili akcie Vedecká cukráreň s podtitulom Veľryba plná plastu, prečo záleží na tom, ako zaobchádzame so životným prostredím. Na nej Robert Hofrichter, zoológ a morský biológ pôsobiaci viac ako 30 rokov vo Viedni, rozprával, čo je jeho náplňou práce. Sústredil sa najmä na znečistenie oceánov ľuďmi, konkrétne plastovým odpadom. Situácia je tak vážna, že momentálne neexistuje na svete miesto, kde by sa tento odpad nenachádzal, najmä v jeho najnebezpečnejšej forme - mikroplastoch. Prednáška bola zakončená diskusiou, kde samotní žiaci navrhovali, ako by sme mohli prírode pomôcť.

• Pohybom k zdraviu Pohybom k zdraviu

Dňa 13.3.2019 sme v čase maturitných skúšok absolvovali účelové cvičenie a kurz ochrany života a zdravia na Železnej studničke. Žiaci sa oboznámili s orientáciou v teréne, podávaním prvej pomoci pri zranení a ohrození života a s ochranou prírody a životného prostredia. Škoda že nevyšlo počasie...