Operovať? Áno! Termín: 6. októbra 2021

Žiaci 3. a 4. ročníka mali možnosť získať v rámci vyučovania praktické zručnosti vo veterinárnej ambulancii nášho kolegu MVDr. Kopčoka. Uplatnili svoje teoretické vedomosti, diagnostikovali problém a navrhli spôsob riešenia. Vyskúšali si tak na vlastnej koži celý postup od diagnostiky, uspávania až po samotný zákrok – kastráciu mačky. Žiaci tak pomáhajú svojim vlastným miláčikom pod vedením a dohľadom skúseného veterinárneho lekára.

• Operovať? Áno! Termín: 6. októbra 2021 Operovať? Áno! Termín: 6. októbra 2021

• Prax prvého ročníka na dve smeny Prax prvého ročníka na dve smeny

Naši prváčikovia si v termíne od 20.9. 2021 dva týždne vyskúšali ako to funguje v teréne. Vystriedali sa v dvoch smenách po jednom týždni na pracovisku v ZOO Bratislava pod vedením inštruktora Ing. Róberta Kondrka. Ako vždy prebiehala prax v dobrej nálade, pomerne peknom jesennom počasí a v plnom pracovnom nasadení. Žiaci sa určite veľa naučili, oboznámili sa s chovom zvierat a starostlivosťou o zvieratká i so zásadami kŕmenia a kŕmnymi dávkami. Za kvalitne vypracované Denníky praxe dostanú určite od profesorky Kantovej samé jednotky. Úsmevné fotky hovoria za všetko.

• Plavecký kurz Plavecký kurz

Prvé seriózne športové výkony podávajú naše prváčence na plaveckom kurze, ktorý sme aj v tejto neštandardnej dobe stihli absolvovať na konci septembra. V škole sme nasávali teoretické vedomosti,na plavárni Iuventa sme (občas) nechtiac nasávali aj vodu z bazéna,ale všetko v primeranom množstve. Vieme ako správne plávať,ako pomôcť unavenému plavcovi ba dokonca aj pomôcť topiacemu sa.

• Cvičíme pre zdravie – Devínska kobyla Cvičíme pre zdravie – Devínska kobyla

Septembrové slnko nám okrem vitamínu D doprialo absolvovať účelové cvičenie 3.9. a 13.9. (I.VET, II.VET) a aj kurz na ochranu života a zdravia 14.9. ( III.VET). Trasa bola pre žiakov úplne nová - rozhľadňa "Modlivka" na Devínskej kobyle. Po príjemnej prechádzke lesom, z ktorej sa tešil najmä náš štvornohý doprovod, sme sa dostali k rozhľadni. Na ňu si išli vychutnať výhľady tí, ktorí nemajú strach z výšok. Čiže menšina našich žiakov. Všetci zúčastnení sa z aktivity tešili – učitelia i žiaci.