Olympiáda v anglickom jazyku

Ani súčasná neľahká situácia neodradila žiakov od každoročnej jesennej tradície na našej škole, ktorou je olympiáda v anglickom jazyku. Olympiáda sa uskutočnila v škole dňa 19.10.2021. Pod vedením pani profesorky Meliškovej súťažilo šesť žiakov zo všetkých ročníkov v kategórii 2D. Žiaci preukázali v písomnej a ústnej časti vysokú mieru zručností z jazyka. Avšak víťazom môže byť len jeden a tento rok to svojim krásnym výsledkom dosiahla žiačka Simona z maturitného ročníka. V tesnom závese za víťazkou ostali žiačky tretieho ročníka Michaela a Viktória. Tešíme sa záujmu zo strany žiakov, víťazkám gratulujeme a tešíme sa na stretnutie pri ďalej jazykovej súťaži.

• Best in English Best in English

Dňa 26.11.2021 sa pod vedením pani profesorky Meliškovej konala na našej škole medzinárodná online súťaž Best in English. Ani škaredé počasie, pandemická situácia a osobné dôvody neodradili našich žiakov, aby sa v hojnom počte prihlásili na súťaž, v ktorej si preverili a porovnali svoje vedomosti a zručnosti z anglického jazyka s rovesníkmi z iných krajín. Súťaže sa zúčastnili žiaci všetkých ročníkov prezenčnou alebo dištančnou formou v rôznych časových intervaloch. Veríme, že motiváciou im neboli len možné hodnotné ceny, ale najväčšou odmenou bol pre nich pocit, že svojimi vedomosťami nadobudnutými v škole vedia konkurovať ich rovesníkom na Slovensku aj v zahraničí.

• Jeden svet Jeden svet

Jeden svet – filmový festival dokumentárnych filmov pre školy – sa i v tomto roku dostal do našej priazne. Pre žiakov prvého a druhého ročníka sme vybrali dokumentárny film „Generácia Gréta“. Premietanie sa uskutočnilo dňa 9.11. 2021 v aule školy on-line. Film prepojil medzipredmetové vzťahy a prispel k uvedomeniu si postavenia každého jedinca v celosvetovom probléme ochrany životného prostredia na našej planéte. Film bol v pôvodnom znení s titulkami, čím sa prispelo i k zdokonaleniu žiakov v cudzom jazyku, nielen v anglickom.

Po ukončení dokumentu sa žiaci zúčastnili on-line diskusie k danej problematike, kde mohli položiť dôležité otázky a postrehy i získať následné informácie, prípadne si urobiť vlastný názor na celosvetový ekologický problém.

Zážitky, názory a postrehy z celej akcie si žiaci mohli následne skonfrontovať s učiteľmi na hodinách etickej výchovy, občianskej náuky, ako aj biológie či chémie.

• HALLOWEEN na veterine HALLOWEEN na veterine

Hokus – pokus, simsala bim, prišiel k nám Halloween.
    Keďže sa blížia prázdniny, tento jesenný sviatok sme si užili v predstihu 25.10.
    Oslávili sme ho veselou atmosférou a skvelými maskami.
    Víťazmi súťaže o najlepšiu masku sú súťažiace pod číslom 6 - „Mojsejovci“.

• Olympiáda v anglickom jazyku Olympiáda v anglickom jazyku

• EKOTOPFILM – Junior festival EKOTOPFILM – Junior festival

Aké sú počty napadnutí medveďom na Slovensku? Majú u nás medvede možnosť využívať ľudské zdroje potravy? Aký je súčasný stav populácie medveďa na Slovensku? Sú medvede na Slovensku premnožené? Správanie našej najväčšej šelmy sa mení vplyvom ľudskej činnosti.

Dňa 27.10. 2021 sme sa so žiakmi I. až III. triedy zúčastnili zaujímavej prezentácie na tému "Zásahový tím medveď ", ktorú odprezentoval člen zásahového tímu Slovenska – Michal Haring. Žiaci sa dozvedeli odpovede nielen na tieto otázky. Informácie boli vysvetľované na konkrétnych príkladoch zo situácií na území Slovenska a žiakom priniesli veľa nových poznatkov. Možno ani sami nezaregistrovali, že sa niečo nové naučili.