EKOTOPFILM – Junior festival

Aké sú počty napadnutí medveďom na Slovensku? Majú u nás medvede možnosť využívať ľudské zdroje potravy? Aký je súčasný stav populácie medveďa na Slovensku? Sú medvede na Slovensku premnožené? Správanie našej najväčšej šelmy sa mení vplyvom ľudskej činnosti.

Dňa 27.10. 2021 sme sa so žiakmi I. až III. triedy zúčastnili zaujímavej prezentácie na tému "Zásahový tím medveď ", ktorú odprezentoval člen zásahového tímu Slovenska – Michal Haring. Žiaci sa dozvedeli odpovede nielen na tieto otázky. Informácie boli vysvetľované na konkrétnych príkladoch zo situácií na území Slovenska a žiakom priniesli veľa nových poznatkov. Možno ani sami nezaregistrovali, že sa niečo nové naučili.

• Druháci na praxi v ambulanciách Druháci na praxi v ambulanciách

Naši druháci sa v týždni od 25.4. do 29.4. 2022 zúčastnili praxe. Po prvýkrát boli zaradení do veterinárnych ambulancií. Všetci išli na pracoviská s očakávaním, mnohí v neistote, čo ich tam čaká. Po týždni sa vrátili s neskutočnými zážitkami, načerpanými skúsenosťami a získanými zručnosťami. Hodnotenie od veterinárnych lekárov priniesli na výbornú a až doladia Denníky praxe budú i výsledné známky vynikajúce. Pocity žiakov boli tiež veľmi pozitívne, takže celkové hodnotenie možno nazvať kladným.

• Prednáška -  Slovenský čuvač Prednáška - Slovenský čuvač

Chovateľka Slovenských čuvačov oboznámila žiakov 2. a 3. ročníka veľmi zaujímavo, aj za pomoci prezentácie, o chove nášho plemena zaradeného do FCI, jeho štandarde, bonitáciách. Vysvetlila jeho pôvod, prácu s ovcami a pomoc na salašoch. Žiaci sa zaujímali aj o povahové vlastnosti tejto rasy.

• Lyžiarsky výcvik Lyžiarsky výcvik

Tohtoročnú snehovú nádielku si užili žiaci druhého a tretieho ročníka na dlho očakávanom lyžiarskom výcviku v krásnom prostredí Nízkych Tatier. V dňoch od 27.3.- 1.4.2022 pod vedením Mgr. Meliškovej a Mgr. Fulmeka žiaci prevetrali lyže a snowboardy a vychutnali si výbornú jarnú lyžovačku na južnej aj severnej strane Chopku. Okrem samotnej lyžovačky sme si užili aj výstup na Chopok a s ním spojené krásne výhľady, guľovačku, čokoládu na Kamennej chate a tiež spoločné aktivity a chvíle oddychu na chate. Lyžiarsky hodnotíme na výbornú s hviezdičkou, pretože počas celého pobytu panovala skvelá nálada, parádne sme sa zabavili, naučili sme sa nové triky na lyžiach či snowboarde a v neposlednom rade si utužili vzťahy so spolužiakmi. Tešíme sa na ďalší rok <3

• Múzeum holokaustu v Seredi Múzeum holokaustu v Seredi

V stredu 30.3. nám počasie prialo, a tak sme sa vybrali na exkurziu do Serede. Prednáška na tému „Úteky z táborov smrti“ a konkrétne múzeum je síce smutné miesto, ale exkurzia namiesto vyučovania nás potešila. Cesta vlakom bola nezabudnuteľným zážitkom.