obr1 obr2 obr3 obr4

Dogdays na Dostihovej dráhe

V dňoch 27. a 28. mája sa na dostihovej dráhe v Petržalke konal už druhý ročník tzv. Dogdays, čo je festival všetkých psích športov a aktivít, ktoré môžu majitelia psov so svojimi štvornohými miláčikmi robiť. A na tejto akcii, na Slovensku najväčšej svojho druhu, nemohli chýbať ani naši žiaci, ktorí boli veľmi platnými členmi organizačného tímu. Pre viac info si pozri http://www.dogdays.sk/sk/program/

Čo sa u nás udialo

Naša škola sa zapojila do národného projektu „Zvyšovanie kvality vzdelávania v ZŠ a SŠ s využitím elektronického testovania“. Cieľom projektu je skvalitniť testovanie a zvýšiť objektivitu posudzovania vzdelávacích výsledkov žiakov. Veríme, že sa žiakom testovanie zapáči, a aj vďaka tomuto projektu sa zvýši vzdelanostná úroveň žiakov.

November

Železná opona - symbol totality
O.z. LIVING MEMORY v spolupráci s BSK, SND a ďalšími partnermi v školskom roku 2017/2018 pripravilo pre stredné školy kreatívne prednášky o fungovaní totalitných režimov spojené s diskusiou. I naši žiaci 1. – 3. ročníka sa dňa 2.11. 2017 zúčastnili prednášky na tému „Železná opona“, ktorá trvala 2 vyučovacie hodiny. Žiaci si vypočuli autentické výpovede osôb poznačených obdobím totality a na obrázkových a filmových dokumentoch si mohli pozrieť a zamyslieť sa nad ostnatými drôtmi charakterizujúcimi toto obdobie. Prednáška podporila medzipredmetové vzťahy a priblížila žiakom časť našich dejín, ktorej účastníkmi nemohli byť. Ďakujeme.

Na čerstvom vzduchu
Jedno z dvoch plánovaných účelových cvičení je za nami. Po prázdninách vo štvrtok 2.11. - ideálne na rozbeh do školy. Počasie nám prialo, a tak sme mohli spolu so žiakmi I.-III.VET spoznávať nielen jesennú prírodu na Železnej studničke, ktorá svojou farebnosťou vyrážala dych, ale aj si zopakovať vedomosti z oblasti topografie, poskytovania prvej predlekárskej pomoci a z oblasti riešenia mimoriadnych situácií.2017 11 na cerstvom vzduchu

Zobraziť staršie udalosti >>