Exkurzia na bitúnku

V rámci praxe v piatok 13.2.2015 boli žiaci IV.VET na exkurzii na bitúnku ALBERT v Senci, kde si mohli pozrieť celý proces zabíjania na linke pre prasatá, ako aj druhú linku určenú pre hovädzí dobytok. Žiaci si tak mohli priamo "na mieste činu" na vlastné oči porovnať vedomosti o organizácii práce na bitúnku získané v škole s realitou.

• Týždeň vedy Týždeň vedy

Vo štvrtok 9. novembra sa trieda II VET zúčastnila v rámci Týždňa vedy exkurzie na FMFI UK, kde žiaci absolvovali blok prednášok s podtitulom Základy fyziky: čo by ste mali vedieť o fyzike skôr, ako sa ju začnete učiť alebo čo, ako a prečo je fyzika. Tam im Mgr. Juraj Tekel, PhD. s miernym nadhľadom porozprával o najdôležitejších míľnikoch v dejinách fyziky a čo z toho vyplýva pre dnešný svet. Zaujímavéééé........

• Hodina deťom Hodina deťom

Deti pomáhajú deťom. S touto myšlienkou sa vybrali žiaci I. a II. VET triedy do ulíc Bratislavy. Počasie im síce neprialo a slniečko ich veľmi neohrievalo, ale túžba pomôcť slabším a deťom bola silnejšia. Dúfame, že aj naši žiaci prispeli kvapkou do mora.

• Holokaust – smutná súčasť našich dejín Holokaust – smutná súčasť našich dejín

V pondelok 12.11. 2018 mali žiaci II. VET možnosť nahliadnuť do autentických priestorov Múzea holokaustu v Seredi, kde bol počas 2. svetovej vojny pracovný a neskôr koncentračný tábor. Na úvod si vypočuli prednášku Mgr. Mateja Beránka, PhD. na tému Úteky z táborov smrti a oboznámili sa s menami ako Alfréd Wetzler a Rudolf Vrba. Areál múzea tvorilo 5 menších domčekov, ktoré kedysi slúžili ako ubytovne a pracovné dielne.

Jedným z vystavených artefaktov bol aj dobytčí vagón, v ktorom deportovali Židov do koncentračného tábora Auschwitz.

• Prax žiakov III. ročníka Prax žiakov III. ročníka

Študenti III.VET sa zúčastnili v čase od 5.11.2018 do 23.11.2018 trojtýždňovej praxe na rôznych pracoviskách. Pracovali v ZOO Bratislava pri ošetrovaní a kŕmení exotických zvierat, v ZOO Dome pri starostlivosti o akváriové a terárijné zvieratá, malé hlodavce a vtáky. Navštívili RDP Most pri Bratislave, kde sa oboznámili s chovom hospodárskych zvierat a prvovýrobou mlieka. Na ŠVPÚ sa oboznámili s laboratóriami a vykonali vyšetrenie vzoriek moču na babeziózu a trusu na vnútorné parazity od svojich zvierat. Pomáhali tiež na veterinárnych klinikách pri liečbe a asistovali pri ošetrovaní zvieracích pacientov. V závere sa zúčastnili Celoslovenskej výstavy zvierat v Nitre, kde pomáhali pri posudzovaní vystavovaných zvierat.

Počas troch týždňov načerpali naši študenti nemalé množstvo nových informácií, získali a osvojili si praktické zručnosti a dnes sa už vzdelávajú vo svojich laviciach.