Exkurzia VIEDEŇ

V pondelok 19.12. 2016 sa žiaci našej školy v počte 48 žiakov zúčastnili návštevy Viedne. Boli na predvianočnej jazykovej exkurzii. Všetci dobre naladení a oblečení sa stretli zavčas ráno a autobusom sa presunuli do hlavného mesta Rakúska.

Prvou zastávkou bolo Technické múzeum. Žiaci s nadšením prechádzali jednotlivé expozície a skúšali si interaktívne pomôcky a výdobytky technického sveta. Väčšina skonštatovala, že sa im múzeum veľmi páčilo.

Druhou zastávkou bolo Prírodovedné múzeum. Historická budova na námestí Márie Terézie žiakov očarila. Múzeum prechádzali s veľkým záujmom. Pán profesor Kopčok im podal aj odborný výklad k niektorým častiam výstavy, najmä k vystaveným parazitom ako aj k rôznym druhom zvierat. Múzeum bolo zaujímavé a naozaj pekné.

Nakoniec sa žiaci poprechádzali po vianočných trhoch na Radničnom námestí, ochutnali miestne špeciality a nakúpili malé suveníry. S úsmevom nasávali vianočnú atmosféru a v dobrej nálade sa vrátili večer príjemne unavení do Bratislavy.

Okrem milých fotiek ostanú všetkým aj krásne spomienky na adventnú Viedeň.

• November – mesiac prevencie násilia páchaného na deťoch

November je mesiacom prevencie násilia páchaného na deťoch. Dňa 19. novembra si pripomíname Svetový deň prevencie týrania a zneužívania detí. Násilie na deťoch je fenomén, ktorý často uniká pozornosti spoločnosti. Je preto potrebné zvyšovať informovanosť o prejavoch násilia páchaného na deťoch. S deťmi a mládežou je nutné komunikovať - aby rozumeli pocitom, ktoré násilné správanie vyvoláva, aby vedeli správne reagovať a aby v prípade potreby dokázali požiadať o pomoc rodiča, učiteľa, vychovávateľa, priateľa alebo odborníka. Viac informácii je dostupných aj na stránke ministerstva https://www.minedu.sk/november-mesiac-prevencie-nasilia-pachaneho-na-detoch/

• Olympiáda v anglickom jazyku – okresné kolo

Napriek súčasnej nepriaznivej epidemiologickej situácii sa realizovala olympiáda – a to on-line formou. Táto nová skúsenosť s neštandardným priebehom olympiády určite obohatila naše žiačky. Napriek tomu, že dlhšiu dobu sa realizuje vzdelávanie dištančnou formou, naše žiačky preukázali pekné vedomosti. Emília z III.VET získala v kategórii 2C2 pekné 3.miesto. Viktória zo IV.VET sa umiestnila v kategórii 2D na 2. mieste. Obidvom žiačkam gratulujeme a ďakujeme za úspešnú reprezentáciu školy.

• Naši prváci prvýkrát na praxi Naši prváci prvýkrát na praxi

V dvoch turnusoch sa v týždňoch od 28.9. do 2.10. 2020 zúčastnili naši prváci praxe v ZOO Bratislava. Mali možnosť preukázať svoje prvé schopnosti a zručnosti pri práci okolo zvierat a zároveň získať prvé vzácne skúsenosti. Práca ich určite zaujala a boli prínosom aj pre našu bratislavskú ZOO.

• Olympiáda v anglickom jazyku

Dňa 19.11.2020 sa konala on-line olympiáda v anglickom jazyku na našej škole. Účasť bola vynikajúca – napriek sťaženým podmienkam sa prihlásilo 15 žiakov. A súťažili ako o život  v 2 kategóriách. V kategórii 2C2- anglofónni žiaci a 2D – žiaci SOŠ. Víťazkami sú Emília z III.VET a Viktória zo IV.VET. Obom žiačkam gratulujeme ku krásnemu výsledku a veríme, že svoje schopnosti predvedú i v okresnom kole 13.1.2020. Tešíme sa z ich úspechov.