Filmový festival – Jeden svet

Dňa 17.10. 2016 sa žiaci prvého ročníka zúčastnili filmového predstavenia v kine FILM EUROPE v rámci filmového festivalu „Jeden svet“.

Pozreli si cca hodinový film MLADÝ, HRDÝ NÁCEK – o mladíkovi, predstaviteľovi politickej strany vo Veľkej Británii, ktorá sa tvrdo hlásila k extrémizmu a rasizmu. Film ukázal zákulisie volieb a predvolebnej kampane, ako aj protesty a demonštrácie proti tejto strane a názory a myšlienky jej mladého vodcu.

Po filme nasledovala beseda s právničkou pani Biháryovou, členkou komunity „Ľudia proti rasizmu“.

Následne sa naši prváci vybrali na malú exkurziu do bratislavského centra. Trasou od kostola Sv. trojice, popod Michalskú bránu, cez Hlavné námestie a Hviezdoslavovo námestie až k Dómu sv. Martina a následne na námestie SNP si pozreli najznámejšie kultúrne pamiatky a vypočuli krátky komentár p. prof. Kantovej.

„Naše názory a pocity z celého dňa? Vďaka filmu sme si priblížili problém rasizmu a diskriminácie a vďaka zaujímavej ceste mestom sme si pripomenuli niečo z našej histórie“ – Ivana, Júlia, Petra – I.VET

• Maturity v inom štýle Maturity v inom štýle

Po administratívnych maturitných skúškach si prišli žiaci do školy pre koncoročné a maturitné vysvedčenia. Atmosféra bola veselá i dojímavá - všetko podľa prísnych hygienických podmienok a väčších vzdialeností ako obvykle. So žiakmi 4. ročníka sme sa rozlúčili a popriali im všetko dobré a veľa úspechov do ďalších dní dospeláckeho života.

• Finančná gramotnosť vo vedeckej cukrárni Finančná gramotnosť vo vedeckej cukrárni

Dňa 28.1 a 4.2 sa triedy III VET a I VET zúčastnili vedeckej cukrárne s podtitulom Finančná gramotnosť, celoživotné finančné rozhodnutia a zdravý sedliacky rozum.

Na prednáške sa od Martina Šustera, riaditeľa odboru výskumu NBS dozvedeli o finančných produktoch na trhu, čo je to investovanie a aké riziká prináša. Dozvedeli sa, ako rozumne hospodáriť s financiami, aby nedopadli ako 60 percent hráčov amerického futbalu, ktorí po aktívnej kariére do 4 rokov skrachujú. V diskusii sme sa dozvedeli, že v momentálnej situácii na finančných trhoch je najlepšia investícia do svojho vzdelania.

• Lyžiarsky na jednotku Lyžiarsky na jednotku

Nádhernú prírodu a čerstvý horský vzduch si na lyžiarskom výcviku vychutnali už aj tohtoroční druháci za vedenia skúsených učiteľov Mgr. Ernesta Fulmeka a Mgr. Denisy Meliškovej. Lyžiarsky výcvik sa uskutočnil v dňoch 12.1.- 17.1. 2020. Žiaci lyžovali na najlepších slovenských svahoch a unavení si vychutnávali horúcu čokoládu v chate Kamienka. Po celý týždeň nás sprevádzala skvelá atmosféra, kopec zábavy, diskotéka a najlepší program pre učiteľov, ktorý vymysleli práve naši skvelí žiaci. Pre lepšiu zábavu a skúsenosti sa počet druhákov doplnil žiakmi III. a VI. ročníka. Každý si z tohto týždňa odniesol tie najlepšie a najkrajšie zážitky a vrátili sme sa domov šťastní. Žiaci vďaka skvelým učiteľom a učitelia vďaka poslušným a akčným žiakom.

• Štartujeme na Vianoce Štartujeme na Vianoce

Dňa 20.12.2019 sme ukončili kalendárny rok návštevou filmového predstavenia Adamsova rodina. Výber filmu bol dobrý, páčil sa žiakom i učiteľom. Potom sme sa presunuli na vianočné trhy. Pôvodne sme sa mali korčuľovať, ale vzhľadom na „jarné” počasie to nebolo možné. A tak sme si pochutnali na vianočných špecialitkách - nesmel chýbať Horehronský detský punč - symbolizujúci nášho učiteľa MVDr. Hronského, dokúpili sme darčeky a hurá na prázdniny s oslavou Vianoc a šťastného nového roka.

• Vianoce s úsmevom 2019 Vianoce s úsmevom 2019

V pondelok dňa 16.12. 2019 vyšli do ulíc tri dvojice študentov našej školy a v uliciach Bratislavy vyberali finančnú hotovosť po d záštitou zbierky Vianoce s úsmevom. Snahou bolo podporiť deti v detských domovoch, aby mali šťastné a spokojné Vianoce. Spoločnosť priateľov detí z detských domovov napomáha k tomu, aby rodiny ostali spolu a aby opustené deti ostali deťmi a mali spokojné detstvo. Naši žiaci chceli byť nápomocní v tejto zbierke. Ďakujeme!

• Viedeň a adventná atmosféra mesta Viedeň a adventná atmosféra mesta

V pondelok dňa 9.12. 2019 sme sa zúčastnili exkurzie vo Viedni. Navštívili sme Dom mora a prírodovedné múzeum. Zaujali nás akváriá, teráriá, opice a iné živé exponáty. V prírodovednom múzeu je množstvo preparátov zvierat, medzi nimi i vymreté druhy. Exkurziu sme ukončili návštevou adventných trhov a ochutnávkou rakúskych špecialít.