Filmový festival – Jeden svet

Dňa 17.10. 2016 sa žiaci prvého ročníka zúčastnili filmového predstavenia v kine FILM EUROPE v rámci filmového festivalu „Jeden svet“.

Pozreli si cca hodinový film MLADÝ, HRDÝ NÁCEK – o mladíkovi, predstaviteľovi politickej strany vo Veľkej Británii, ktorá sa tvrdo hlásila k extrémizmu a rasizmu. Film ukázal zákulisie volieb a predvolebnej kampane, ako aj protesty a demonštrácie proti tejto strane a názory a myšlienky jej mladého vodcu.

Po filme nasledovala beseda s právničkou pani Biháryovou, členkou komunity „Ľudia proti rasizmu“.

Následne sa naši prváci vybrali na malú exkurziu do bratislavského centra. Trasou od kostola Sv. trojice, popod Michalskú bránu, cez Hlavné námestie a Hviezdoslavovo námestie až k Dómu sv. Martina a následne na námestie SNP si pozreli najznámejšie kultúrne pamiatky a vypočuli krátky komentár p. prof. Kantovej.

„Naše názory a pocity z celého dňa? Vďaka filmu sme si priblížili problém rasizmu a diskriminácie a vďaka zaujímavej ceste mestom sme si pripomenuli niečo z našej histórie“ – Ivana, Júlia, Petra – I.VET

• Stredoškolská odborná činnosť

Lara, žiačka druhého ročníka, sa venovala vo svojej práci koňom – svojim najobľúbenejším zvieratám. Napriek zlej epidemiologickej situácii, ktorá jej sťažovala prístup k informáciám i stretávanie sa s odborníkmi, ktorí jej pri výskume pomáhali, Lara vytvorila prácu na veľmi peknej úrovni. Veríme, že jej úsilie a vedomosti odprezentované v práci ocení i odborná komisia SOČ v krajskom kole

• Olympiáda v anglickom jazyku – okresné kolo

Napriek súčasnej nepriaznivej epidemiologickej situácii sa realizovala olympiáda – a to on-line formou. Táto nová skúsenosť s neštandardným priebehom olympiády určite obohatila naše žiačky. Napriek tomu, že dlhšiu dobu sa realizuje vzdelávanie dištančnou formou, naše žiačky preukázali pekné vedomosti. Emília z III.VET získala v kategórii 2C2 pekné 3.miesto. Viktória zo IV.VET sa umiestnila v kategórii 2D na 2. mieste. Obidvom žiačkam gratulujeme a ďakujeme za úspešnú reprezentáciu školy.

• Prezenčná výučba končiaceho ročníka – PRAX Prezenčná výučba končiaceho ročníka – PRAX

Od 10.2. do 19.2. 2021 prebiehala v našej škole prezenčná výučba končiacich ročníkov. Našim štvrtákom bolo umožnené zúčastniť sa praxe na zmluvných pracoviskách. Žiaci sa praxe zúčastnili dobrovoľne a s radosťou, pretože už dlho na túto príležitosť čakali. Prax prebiehala nie len v dostupných ambulanciách veterinárnych lekárov, ale i v Mini Zoo Devín, v predajniach Super Zoo a tiež v Roľníckom družstve v Moste pri Bratislave.

Žiaci mali možnosť opäť preukázať svoje zručnosti a nadobudnúť nové praktické skúsenosti pred blížiacou sa maturitnou skúškou.

Ich činnosť si môžete pozrieť v našej galérii.

• Naši prváci prvýkrát na praxi Naši prváci prvýkrát na praxi

V dvoch turnusoch sa v týždňoch od 28.9. do 2.10. 2020 zúčastnili naši prváci praxe v ZOO Bratislava. Mali možnosť preukázať svoje prvé schopnosti a zručnosti pri práci okolo zvierat a zároveň získať prvé vzácne skúsenosti. Práca ich určite zaujala a boli prínosom aj pre našu bratislavskú ZOO.