Hodina deťom

hodina-detomDňa 4.12. 2015 sa uskutočnila verejná zbierka HODINA DEŤOM. Dobrovoľníci so žltými pokladničkami Hodiny deťom oslovovali ľudí v uliciach, aby prispeli. Financie, ktoré sa vyzbierali, budú využité na podporu celoročnej práce s deťmi a mladými ľuďmi. Žiaci našej školy sa tiež aktívne zapojili. Dve skupiny po štyri žiačky z 1. a 2. ročníka zbierali v uliciach Bratislavy finančné prostriedky na podporu projektu. Spolu sa podarilo vyzbierať finančnú hotovosť 69,93 eur. Hodina deťom okrem zbierky pripravuje aj televíznu šou so známymi osobnosťami, ktorú odvysiela RTVS na Jednotke 19. decembra o 20.20 h.

• November – mesiac prevencie násilia páchaného na deťoch

November je mesiacom prevencie násilia páchaného na deťoch. Dňa 19. novembra si pripomíname Svetový deň prevencie týrania a zneužívania detí. Násilie na deťoch je fenomén, ktorý často uniká pozornosti spoločnosti. Je preto potrebné zvyšovať informovanosť o prejavoch násilia páchaného na deťoch. S deťmi a mládežou je nutné komunikovať - aby rozumeli pocitom, ktoré násilné správanie vyvoláva, aby vedeli správne reagovať a aby v prípade potreby dokázali požiadať o pomoc rodiča, učiteľa, vychovávateľa, priateľa alebo odborníka. Viac informácii je dostupných aj na stránke ministerstva https://www.minedu.sk/november-mesiac-prevencie-nasilia-pachaneho-na-detoch/

• Olympiáda v anglickom jazyku – okresné kolo

Napriek súčasnej nepriaznivej epidemiologickej situácii sa realizovala olympiáda – a to on-line formou. Táto nová skúsenosť s neštandardným priebehom olympiády určite obohatila naše žiačky. Napriek tomu, že dlhšiu dobu sa realizuje vzdelávanie dištančnou formou, naše žiačky preukázali pekné vedomosti. Emília z III.VET získala v kategórii 2C2 pekné 3.miesto. Viktória zo IV.VET sa umiestnila v kategórii 2D na 2. mieste. Obidvom žiačkam gratulujeme a ďakujeme za úspešnú reprezentáciu školy.

• Naši prváci prvýkrát na praxi Naši prváci prvýkrát na praxi

V dvoch turnusoch sa v týždňoch od 28.9. do 2.10. 2020 zúčastnili naši prváci praxe v ZOO Bratislava. Mali možnosť preukázať svoje prvé schopnosti a zručnosti pri práci okolo zvierat a zároveň získať prvé vzácne skúsenosti. Práca ich určite zaujala a boli prínosom aj pre našu bratislavskú ZOO.

• Olympiáda v anglickom jazyku

Dňa 19.11.2020 sa konala on-line olympiáda v anglickom jazyku na našej škole. Účasť bola vynikajúca – napriek sťaženým podmienkam sa prihlásilo 15 žiakov. A súťažili ako o život  v 2 kategóriách. V kategórii 2C2- anglofónni žiaci a 2D – žiaci SOŠ. Víťazkami sú Emília z III.VET a Viktória zo IV.VET. Obom žiačkam gratulujeme ku krásnemu výsledku a veríme, že svoje schopnosti predvedú i v okresnom kole 13.1.2020. Tešíme sa z ich úspechov.