Pravidlá učebnej a odbornej prevádzkovej praxe

1. Učebná a odborná prax (ďalej len prax) žiaka prvého ročníka v jednom vyučovacom dni trvá najviac šesť vyučovacích hodín a žiaka druhého ročníka až štvrtého ročníka v jednom vyučovacom dni trvá najviac sedem vyučovacích hodín.
  2. Žiak, alebo skupina žiakov, po dohode s inštruktorom môžu pracovný čas primerane upraviť, pri dodržaní dĺžky praxe.
  3. Žiak je povinný sa oboznámiť s obsahom, rozsahom a náplňou praxe.
  4. Žiak si vedie denník praxe, zapisuje doňho priebeh praxe a získané informácie. Pri kontrole praxe je žiak povinný denník praxe predložiť.
  5. V posledný deň praxe si žiak nechá potvrdiť inštruktorom hodnotenie praxe, ktoré vlepí do denníka za záznam z posledného dňa praxe. Denník praxe žiak odovzdá učiteľovi pre prax v prvý deň po nástupe do školy.
  6. Akékoľvek zmeny v termínoch zaradenia do praxe musia byť v dostatočnom predstihu odsúhlasené učiteľom pre prax.
  7. Žiak sa počas  praxe správa slušne a iniciatívne, aby robil dobré meno sebe a škole.
  8. Žiak nesmie počas trvania praxe opustiť miesto praxe bez súhlasu inštruktora praxe.
  9. Osobitne dôsledne sa vyžaduje dodržiavanie poučenia o bezpečnosti pri práci, protipožiarnych opatrení a hygienických predpisov na jednotlivých pracoviskách praxe.
  10. Akýkoľvek úraz počas praxe je žiak povinný hlásiť učiteľovi pre prax.
  11. Jednodennú absenciu na praxi môže ospravedlniť rodič.
  12. Absencia počas praxe v trvaní viac ako jeden deň musí byť ospravedlnená lekárom.
  13. Viac ako jednodenná absencia na praxi musí byť nahradená po dohode s učiteľom pre prax.
  14. Nedodržanie termínu odovzdania denníka praxe, nedostatočne vedený denník praxe a tiež porušenie ostatných pravidiel praxe je dôvod na zníženie známky z praxe!
  15. Denník praxe je žiak povinný predložiť maturitnej komisii na praktickej časti odbornej zložky maturitnej skúšky.

Schválené dňa: 9. 9. 2016
Platné od: 9. 9. 2016

v. r.  Mgr. Erika Melichová
poverená riadením školy

• Prax drobnochovu v Jakubove Prax drobnochovu v Jakubove

Žiaci 3. a 4. ročníka zamerania drobnochov sa zúčastnili odbornej praxe - chov hydiny u absolventky našej školy Sarah Vrabčekovej. Naučili sa fixovať hydinu, zopakovali si anatomickú stavbu tela a ostrihali hydine letky. Prezreli si chov koní a pomohli s čistením stajní, kŕmením a napájaním.

• Medzinárodný festival horského filmu a dobrodružstva Medzinárodný festival horského filmu a dobrodružstva

29. 3. 2019 sa žiaci I., II., III. a IV. VET zúčastnili 20. ročníka festivalu HORY A MESTO, ktorý sa konal v priestoroch nákupno-zábavného centra Bory Mall a CINEMAX BORY. V rámci festivalu sa premietali filmy - Nomádsky chlapec, DreamRide3 a Matsés. Po premietaní bol pre žiakov pripravený bohatý program vo forme Festivalového náučného chodníka prostredníctvom rôznych stánkov. Stánky boli zamerané na dôležité súčasti každodenného života, napríklad ako sa správne triedi odpad, ako si pripraviť zdravú desiatu. Žiaci si vyskúšali aj svoju rovnováhu, keď sa mali prejsť po napnutom lane. Posledná disciplína všetkých veľmi pobavila.

• Vedecká cukráreň - jozefská Vedecká cukráreň - jozefská

Žiaci III VET sa 19.3.2019 zúčastnili akcie Vedecká cukráreň s podtitulom Veľryba plná plastu, prečo záleží na tom, ako zaobchádzame so životným prostredím. Na nej Robert Hofrichter, zoológ a morský biológ pôsobiaci viac ako 30 rokov vo Viedni, rozprával, čo je jeho náplňou práce. Sústredil sa najmä na znečistenie oceánov ľuďmi, konkrétne plastovým odpadom. Situácia je tak vážna, že momentálne neexistuje na svete miesto, kde by sa tento odpad nenachádzal, najmä v jeho najnebezpečnejšej forme - mikroplastoch. Prednáška bola zakončená diskusiou, kde samotní žiaci navrhovali, ako by sme mohli prírode pomôcť.

• Pohybom k zdraviu Pohybom k zdraviu

Dňa 13.3.2019 sme v čase maturitných skúšok absolvovali účelové cvičenie a kurz ochrany života a zdravia na Železnej studničke. Žiaci sa oboznámili s orientáciou v teréne, podávaním prvej pomoci pri zranení a ohrození života a s ochranou prírody a životného prostredia. Škoda že nevyšlo počasie...