Prázdniny

Prázdniny Posledný deň vyučovania pred začiatkom prázdnin Termín prázdnin Začiatok vyučovania po prázdninách
jesenné 27. október 2022 (štvrtok) 28. október – 31. október 2022 2. november 2022 (streda)
vianočné 22. december 2022 (štvrtok) 23. december 2022 – 7. január 2023 9. január 2023 (pondelok)
jarné Bratislavský kraj, Nitriansky kraj, Trnavský kraj 17. február 2023 (piatok) 20. február – 24. február 2023 27. február 2023 (pondelok)
Banskobystrický kraj, Žilinský kraj, Trenčiansky kraj  24. február 2023 (piatok) 27. február – 3. marec 2023 6. marec 2023 (pondelok)
Košický kraj, Prešovský kraj 3. marec 2023 (piatok) 6. marec – 10. marec 2023 13. marec 2023 (pondelok)
veľkonočné 5. apríl 2023 (streda) 6. apríl – 11. apríl 2023 12. apríl 2023 (streda)
letné 30. jún 2023 (piatok) 1. júl – 31. august 2023 4. september 2021 (pondelok)
  • Best in English Best in English

Druhý rok po sebe sa žiaci našej školy zapojili do medzinárodnej súťaže Best in English. Súťaž sa teší veľkej obľube nielen vďaka lákavým výhram, ale tiež aj vďaka možnosti porovnať si svoje vedomosti s rovesníkmi z iných krajín. Tento rok zasadli 30.11.2022 žiaci za notebooky, tablety či smartfóny a s odhodlaním sa pustili do online testu pod vedením pani profesorky Ostrožlíkovej. Žiakom sa výborne darilo a dosiahli krásne výsledky. Veríme, že im odhodlanie napredovať a pracovať na sebe ostane čo najdlhšie a držíme palce pri ďalších, nielen jazykových súťažiach.

• MIKROP - KONE MIKROP - KONE

Žiaci sa zúčastnili VI. ročníka seminára MIKROP - KONE v Nitre. Oboznámili sa s manažmentom a výživou koní, krmivami. V ďaľšej prednáške sa dozvedeli o kolike koní, jej príčinách, diagnostike a terapii. Pri biotechnológii v chove koní sa zoznámili s insemináciou, transferom embrya a klonovaním.

• Návšteva Chemického ústavu SAV Návšteva Chemického ústavu SAV

Dňa 10.11. 2022 sa žiaci 2. ročníka našej školy zúčastnili exkurzie v Chemickom ústave SAV. V autentických priestoroch, v jednotlivých laboratóriách ústavu na vysokej úrovni, boli formou zážitkového učenia oboznámení s prácou slovenských vedcov.

• Chémia pod mikroskopom Chémia pod mikroskopom

Poslednú hodinu pred dvojdňovým voľnom využila naša pani profesorka chémie na netradičnú hodinu plnú nezvyčajných momentov. Ako vyučovaciu pomôcku použila mikroskopy a aj Petriho misky, v ktorých sme robili po návšteve Chemického laboratória v SAV pokusy. Pokusy sme vyhodnocovali, ale zaujímavejšie bolo pozorovanie tajomného sveta pod mikroskopom. Záujem žiakov bol veľký a zistili sme aj úzke prepojenie medzi chémiou a biológiou. Všetky výsledky mikroskopovania sme si zaznamenali vo fotodokumentácii.

• Festival slobody Festival slobody

9.11. 2022 navštívili žiaci I. VET a II. VET 12. ročník festivalu, ktorý organizuje Ústav pamäti národa. Tento festival pripomína a analyzuje obdobie neslobody v rokoch 1939 – 1989. Filmová prehliadka prebiehala v Spoločenskom dome Nivy. Žiaci najprv videli dokument Môj emigrant: Ivan Lefkovits, po ňom nasledovala diskusia s režisérkou Janou Durajovou. Dokument je súčasťou sedemdielneho cyklu o emigrantoch, ktorí sa počas obdobia komunizmu rozhodli opustiť Československo. Po diskusii nasledovalo premietanie českej komédie Osmičky. Tento film sa venoval tematike Charty 77 a problémom, s ktorými sa museli vysporiadať ľudia počas komunizmu, najmä ak boli na strane odporcov vtedajšieho režimu.

• Ústav etológie Slovenskej akadémie vied Ústav etológie Slovenskej akadémie vied

Žiaci III.VET sa zúčastnili 9. 11. 2022 Dňa otvorených dverí v Slovenskej akadémii vied. Oboznámili sa s prácou laborantov a výskumných pracovníkov pri výskume. Prezreli si chov spevavcov a hydiny. Dozvedeli sa o sociálnom správaní sa zvierat. Videli výskum chovu nosníc vo voľnom ustajnení a v klietkovom chove.