Literárna exkurzia v Modre

Dňa 14. apríla 2014 sme sa my žiaci III. VET spolu s pani učiteľkou Mgr. A. Belišovou zúčastnili literárnej exkurzie v Modre. Navštívili sme Múzeum Ľudovíta Štúra a jeho Pamätnú izbu, v ktorej zomrel, v tzv. Emreszovskom dome. Tu nás čakal výklad plný zaujímavostí o živote, činnosti a diele tohto významného predstaviteľa slovenského národného života. Samozrejme, najviac sme v duchu sympatizovali s naším národným dejateľom najmä v otázke jazyka, no zaujali nás aj jeho dve veľké lásky Marie Pospíšilová a Adela Ostrolúcka. Tento deň sme využili aj na prechádzku malebným mestečkom a cestou sme zapálili sviečky pri hrobe Ľudovíta Štúra, kde sme si pripomenuli, ako veľmi sa zaslúžil o uvedomenie a formovanie nášho národa. A keďže mesto Modra je oddávna spojené nielen s menom Ľudovíta Štúra, ale aj s kvalitnými vínami a keramikou, neobišli sme ani miesto výroby modranskej keramiky, Slovenskú ľudovú majoliku. Opäť nás tu čakal zaujímavý výklad o tom, ako sa majolika rodí. Sami sme mali možnosť vyskúšať si ťažký život majstrov a točenie na hrnčiarskom kruhu. Ani sme sa však nenazdali a už sme plní nových vedomostí, zážitkov a dojmov sledovali mihotajúcu sa krajinu cestou do Bratislavy. Na tento výnimočný deň budeme ešte dlho spomínať.

• Stredoškolská odborná činnosť

Lara, žiačka druhého ročníka, sa venovala vo svojej práci koňom – svojim najobľúbenejším zvieratám. Napriek zlej epidemiologickej situácii, ktorá jej sťažovala prístup k informáciám i stretávanie sa s odborníkmi, ktorí jej pri výskume pomáhali, Lara vytvorila prácu na veľmi peknej úrovni. Veríme, že jej úsilie a vedomosti odprezentované v práci ocení i odborná komisia SOČ v krajskom kole

• Olympiáda v anglickom jazyku – okresné kolo

Napriek súčasnej nepriaznivej epidemiologickej situácii sa realizovala olympiáda – a to on-line formou. Táto nová skúsenosť s neštandardným priebehom olympiády určite obohatila naše žiačky. Napriek tomu, že dlhšiu dobu sa realizuje vzdelávanie dištančnou formou, naše žiačky preukázali pekné vedomosti. Emília z III.VET získala v kategórii 2C2 pekné 3.miesto. Viktória zo IV.VET sa umiestnila v kategórii 2D na 2. mieste. Obidvom žiačkam gratulujeme a ďakujeme za úspešnú reprezentáciu školy.

• Prezenčná výučba končiaceho ročníka – PRAX Prezenčná výučba končiaceho ročníka – PRAX

Od 10.2. do 19.2. 2021 prebiehala v našej škole prezenčná výučba končiacich ročníkov. Našim štvrtákom bolo umožnené zúčastniť sa praxe na zmluvných pracoviskách. Žiaci sa praxe zúčastnili dobrovoľne a s radosťou, pretože už dlho na túto príležitosť čakali. Prax prebiehala nie len v dostupných ambulanciách veterinárnych lekárov, ale i v Mini Zoo Devín, v predajniach Super Zoo a tiež v Roľníckom družstve v Moste pri Bratislave.

Žiaci mali možnosť opäť preukázať svoje zručnosti a nadobudnúť nové praktické skúsenosti pred blížiacou sa maturitnou skúškou.

Ich činnosť si môžete pozrieť v našej galérii.

• Naši prváci prvýkrát na praxi Naši prváci prvýkrát na praxi

V dvoch turnusoch sa v týždňoch od 28.9. do 2.10. 2020 zúčastnili naši prváci praxe v ZOO Bratislava. Mali možnosť preukázať svoje prvé schopnosti a zručnosti pri práci okolo zvierat a zároveň získať prvé vzácne skúsenosti. Práca ich určite zaujala a boli prínosom aj pre našu bratislavskú ZOO.