Lyžiarsky kurz 19.-24.1.2014

Predposledný januárový týždeň bol pre mnohých druhákov a tretiakov dlho očakávaným – veď mali pokoj od školy a mohli utužiť partiu na bielych svahoch našich Nízkych Tatier. Lyžiarsky kurz zmenil po niekoľkých rokoch lokál, z Veľkej Rače – Oščadnice sme sa presunuli na Chopok, ktorý prepojením južnej a severnej strany vytvoril pravdepodobne naše najväčšie lyžiarske stredisko. A zmena to bola teda vydarená. Prvotné obavy zo zelených svahov nám pri pohľade z autobusu na zasnežený kopec hneď prešli. Zažili sme všetky vrtochy počasia – dážď, sneh, hmla, vietor, ale aj slnečné lúče hodné opaľovania sa. Schuti sme sa vylyžovali na Kosodrevine, ale aj Jasnej, zasúťažili si v školských pretekoch v zjazdovom lyžovaní, užili si veľa srandy, či už na svahu pri fantastickom programe, či vo voľnom čase. Ani sme sa nenazdali a bol piatok, čas nášho odchodu. Z lyžiarskeho sme sa vrátili živí a zdraví, plní zážitkov. Druháci sa už tešia na budúcoročný kurz, tretiaci si už budú musieť nechať zájsť chuť a spraviť si apetít na maturitu.

 • Týždeň vedy Týždeň vedy

  Vo štvrtok 9. novembra sa trieda II VET zúčastnila v rámci Týždňa vedy exkurzie na FMFI UK, kde žiaci absolvovali blok prednášok s podtitulom Základy fyziky: čo by ste mali vedieť o fyzike skôr, ako sa ju začnete učiť alebo čo, ako a prečo je fyzika. Tam im Mgr. Juraj Tekel, PhD. s miernym nadhľadom porozprával o najdôležitejších míľnikoch v dejinách fyziky a čo z toho vyplýva pre dnešný svet. Zaujímavéééé........

  Zobraziť viac
 • Hodina deťom Hodina deťom

  Deti pomáhajú deťom. S touto myšlienkou sa vybrali žiaci I. a II. VET triedy do ulíc Bratislavy. Počasie im síce neprialo a slniečko ich veľmi neohrievalo, ale túžba pomôcť slabším a deťom bola silnejšia. Dúfame, že aj naši žiaci prispeli kvapkou do mora.

  Zobraziť viac
 • Holokaust – smutná súčasť našich dejín Holokaust – smutná súčasť našich dejín

  V pondelok 12.11. 2018 mali žiaci II. VET možnosť nahliadnuť do autentických priestorov Múzea holokaustu v Seredi, kde bol počas 2. svetovej vojny pracovný a neskôr koncentračný tábor. Na úvod si vypočuli prednášku Mgr. Mateja Beránka, PhD. na tému Úteky z táborov smrti a oboznámili sa s menami ako Alfréd Wetzler a Rudolf Vrba. Areál múzea tvorilo 5 menších domčekov, ktoré kedysi slúžili ako ubytovne a pracovné dielne.

  Jedným z vystavených artefaktov bol aj dobytčí vagón, v ktorom deportovali Židov do koncentračného tábora Auschwitz.

  Zobraziť viac
 • Prax žiakov III. ročníka Prax žiakov III. ročníka

  Študenti III.VET sa zúčastnili v čase od 5.11.2018 do 23.11.2018 trojtýždňovej praxe na rôznych pracoviskách. Pracovali v ZOO Bratislava pri ošetrovaní a kŕmení exotických zvierat, v ZOO Dome pri starostlivosti o akváriové a terárijné zvieratá, malé hlodavce a vtáky. Navštívili RDP Most pri Bratislave, kde sa oboznámili s chovom hospodárskych zvierat a prvovýrobou mlieka. Na ŠVPÚ sa oboznámili s laboratóriami a vykonali vyšetrenie vzoriek moču na babeziózu a trusu na vnútorné parazity od svojich zvierat. Pomáhali tiež na veterinárnych klinikách pri liečbe a asistovali pri ošetrovaní zvieracích pacientov. V závere sa zúčastnili Celoslovenskej výstavy zvierat v Nitre, kde pomáhali pri posudzovaní vystavovaných zvierat.

  Počas troch týždňov načerpali naši študenti nemalé množstvo nových informácií, získali a osvojili si praktické zručnosti a dnes sa už vzdelávajú vo svojich laviciach.

  Zobraziť viac