Lyžiarsky kurz 19.-24.1.2014

Predposledný januárový týždeň bol pre mnohých druhákov a tretiakov dlho očakávaným – veď mali pokoj od školy a mohli utužiť partiu na bielych svahoch našich Nízkych Tatier. Lyžiarsky kurz zmenil po niekoľkých rokoch lokál, z Veľkej Rače – Oščadnice sme sa presunuli na Chopok, ktorý prepojením južnej a severnej strany vytvoril pravdepodobne naše najväčšie lyžiarske stredisko. A zmena to bola teda vydarená. Prvotné obavy zo zelených svahov nám pri pohľade z autobusu na zasnežený kopec hneď prešli. Zažili sme všetky vrtochy počasia – dážď, sneh, hmla, vietor, ale aj slnečné lúče hodné opaľovania sa. Schuti sme sa vylyžovali na Kosodrevine, ale aj Jasnej, zasúťažili si v školských pretekoch v zjazdovom lyžovaní, užili si veľa srandy, či už na svahu pri fantastickom programe, či vo voľnom čase. Ani sme sa nenazdali a bol piatok, čas nášho odchodu. Z lyžiarskeho sme sa vrátili živí a zdraví, plní zážitkov. Druháci sa už tešia na budúcoročný kurz, tretiaci si už budú musieť nechať zájsť chuť a spraviť si apetít na maturitu.

 • Stredoškolská odborná činnosť

  Lara, žiačka druhého ročníka, sa venovala vo svojej práci koňom – svojim najobľúbenejším zvieratám. Napriek zlej epidemiologickej situácii, ktorá jej sťažovala prístup k informáciám i stretávanie sa s odborníkmi, ktorí jej pri výskume pomáhali, Lara vytvorila prácu na veľmi peknej úrovni. Veríme, že jej úsilie a vedomosti odprezentované v práci ocení i odborná komisia SOČ v krajskom kole

 • Olympiáda v anglickom jazyku – okresné kolo

  Napriek súčasnej nepriaznivej epidemiologickej situácii sa realizovala olympiáda – a to on-line formou. Táto nová skúsenosť s neštandardným priebehom olympiády určite obohatila naše žiačky. Napriek tomu, že dlhšiu dobu sa realizuje vzdelávanie dištančnou formou, naše žiačky preukázali pekné vedomosti. Emília z III.VET získala v kategórii 2C2 pekné 3.miesto. Viktória zo IV.VET sa umiestnila v kategórii 2D na 2. mieste. Obidvom žiačkam gratulujeme a ďakujeme za úspešnú reprezentáciu školy.

  Zobraziť viac
 • Prezenčná výučba končiaceho ročníka – PRAX Prezenčná výučba končiaceho ročníka – PRAX

  Od 10.2. do 19.2. 2021 prebiehala v našej škole prezenčná výučba končiacich ročníkov. Našim štvrtákom bolo umožnené zúčastniť sa praxe na zmluvných pracoviskách. Žiaci sa praxe zúčastnili dobrovoľne a s radosťou, pretože už dlho na túto príležitosť čakali. Prax prebiehala nie len v dostupných ambulanciách veterinárnych lekárov, ale i v Mini Zoo Devín, v predajniach Super Zoo a tiež v Roľníckom družstve v Moste pri Bratislave.

  Žiaci mali možnosť opäť preukázať svoje zručnosti a nadobudnúť nové praktické skúsenosti pred blížiacou sa maturitnou skúškou.

  Ich činnosť si môžete pozrieť v našej galérii.

  Zobraziť viac
 • Naši prváci prvýkrát na praxi Naši prváci prvýkrát na praxi

  V dvoch turnusoch sa v týždňoch od 28.9. do 2.10. 2020 zúčastnili naši prváci praxe v ZOO Bratislava. Mali možnosť preukázať svoje prvé schopnosti a zručnosti pri práci okolo zvierat a zároveň získať prvé vzácne skúsenosti. Práca ich určite zaujala a boli prínosom aj pre našu bratislavskú ZOO.

  Zobraziť viac