Olympiáda v anglickom jazyku

Olympiáda v anglickom jazyku Naš 1. ročník školského kola Olympiády v anglickom jazyku (OAJ) sa konal 02.12. 2015. Súťaž prebehla pod vedením p. prof. Patrície Juraškovej a p. riaditeľky Mgr. Eriky Melichovej. Prihlásilo sa 6 žiakov v kategórií 2D = žiaci, stredných odborných škôl bez vekového obmedzenia. Žiaci absolvovali písomnú a ústnu skúšku. Písomná časť bola zameraná na počúvanie s porozumením, čítanie s porozumením a praktické ovládanie jazyka, teda na gramatiku či príslovia a porekadlá. Ústna skúška pozostávala z 2 častí. Zo samostatného rozprávania na motív obrázku, kde si žiaci vyfabulovali krátky príbeh, a zo simulovaného dialógu s členom poroty. V oboch disciplínach sa hodnotilo splnenie úlohy na základe zadania, komunikatívna zručnosť a plynulosť vyjadrovania, jazyková úroveň (gramatika, syntax) a rozsah slovnej zásoby a jej použitie. Výherca školského kola postupuje do obvodného kola, ktoré sa uskutoční dňa 14. 1. 2016.

Víťazi školskéko kola SSOŠV v šk. roku 2015/2016:

1.

Kristína Siváková II.VET

2.

Diana Mugrauerová IV.VET

3.

Eva Zuzulová IV.VET

Výhercom srdečne blahoželáme!!!

• Školské výlety Školské výlety

V čase 21.6. - 23.6. 2019 sa uskutočnili školské výlety prvého, druhého i tretieho ročníka. Dopadli výborne. Viac niet čo dodať. Pozrite si s nami fotogalériu.

• Pitva 2019 Pitva 2019

Dňa 13.6. 2019 sa žiaci III.VET zúčastnili na pitve v ŠVPÚ. Pri teplote nad 30 stupňov nebolo vôbec jednoduché vydržať v miestnosti , ale túžba vidieť a získať nové vedomosti bola silnejšia. Aj pitva je vlastne pre silné povahy, ale žiaci veterinárnej školy sú pripravení na všetko. To, čo videli a mali možnosť počuť pri odbornom výklade prispelo jednoznačne k rozšíreniu vedomostí a získaniu skúseností potrebných pre štúdium.

• Exkurzia vo výcvikovej stanici Exkurzia vo výcvikovej stanici

Veľké poďakovanie patrí Prezídiu Policajného zboru za to, že nám umožnili dňa 12. marca 2019 v čase konania sa maturitných skúšok, navštíviť oddelenie kynológie a hipológie. Žiaci si prezreli veterinárne zázemie a výcvikové priestory. Videli ukážky práce a výcviku služobných psov pri odhaľovaní výbušnín a omamných látok. Spestrením boli predvedené kone jazdnej polície. Niektorí žiaci prejavili záujem po skončení školy využiť svoje odborné vedomosti pri práci v Policajnom zbore či už ako psovodi pri výcviku služobných psov alebo sa venovať hipológii.

• Sokoliareň mini ZOO Devín Sokoliareň mini ZOO Devín

Dňa 23. mája 2019 sa naši prváci, druháci a tretiaci zúčastnili prehliadky dravých vtákov v areáli Sokoliarne Mini ZOO Devín. Súčasťou prehliadky bola prednáška o jednotlivých druhoch dravcov, letové ukážky a fotenie sa s dravcami. Tejto exkurzie sa aktívne zúčastnili aj dve naše žiačky tretieho ročníka, ktoré nám predviedli svoje sokoliarske umenie. Ešte pred samotnou ukážkou dravcov sme mali možnosť pozrieť si zvieratá v kontaktnej ZOO, napríklad kozy a ovce, ale aj také menej bežné, akými sú pštros a lama, ktoré boli milým spestrením nášho programu.

• Dostali sme pozvánku... Dostali sme pozvánku...

Priamo od riaditeľa Odboru kynológie a hipológie Prezídia policajného zboru pána pplk. Ing. Jána Dudáka dostalo vedenie školy pozvánku na oslavu 70. výročia vzniku policajnej kynológie na Slovensku.

Akcia sa uskutočnila dňa 6.6. 2019 na Červenom Kameni. Okrem bohatého oficiálneho programu sme si mohli všetci zúčastnení pozrieť ukážky služobnej kynológie a hipológie a zúčastniť sa slávnostnej recepcie s významnými osobnosťami tohto rezortu.

Akcia sa vydarila po všetkých stránkach a zahájila našu spoluprácu s Odborom kynológie a hipológie v rámci riešenia umiestnenia našich žiakov na praxi od najbližšieho školského roka.

• Prax v čase MS Prax v čase MS

V týždni, keď naši maturanti podávali heroické výkony (27.5. - 31.5. 2019), žiaci 1. a 2. a 3. ročníka pracovali. Denne sa zúčastňovali odbornej praxe. Žiaci a žiačky boli zatriedení na pracoviská podľa odborných zameraní i odborných zručností. Pomáhali pri prácach v ZOO, pracovali ako pomocníci vo veterinárnych ambulanciách, niektorí boli nápomocní pri prácach na družstve. Týždeň ubehol ako voda a všetci sa vrátili do školských lavíc a využívajú svoje nadobudnuté praktické skúsenosti a znalosti v teoretických predmetoch. Blíži sa uzatváranie známok za druhý polrok, takže heroické výkony sa čakávajú od všetkých žiakov.