Pešo a s úsmevom

16. 12. 2016 si žiaci, ktorí nehrali volejbalový turnaj, urobili výlet nad Bratislavu na Turistickú rozhľadňu. Bohužiaľ, počasie nebolo ako predchádzajúci deň, bolo zatiahnuté, ale nám sa aj tak páčilo. Čerstvý vzduch a pohyb vedia zlepšiť náladu. Vrelo odporúčame!

• Finančná gramotnosť vo vedeckej cukrárni Finančná gramotnosť vo vedeckej cukrárni

Dňa 28.1 a 4.2 sa triedy III VET a I VET zúčastnili vedeckej cukrárne s podtitulom Finančná gramotnosť, celoživotné finančné rozhodnutia a zdravý sedliacky rozum.

Na prednáške sa od Martina Šustera, riaditeľa odboru výskumu NBS dozvedeli o finančných produktoch na trhu, čo je to investovanie a aké riziká prináša. Dozvedeli sa, ako rozumne hospodáriť s financiami, aby nedopadli ako 60 percent hráčov amerického futbalu, ktorí po aktívnej kariére do 4 rokov skrachujú. V diskusii sme sa dozvedeli, že v momentálnej situácii na finančných trhoch je najlepšia investícia do svojho vzdelania.

• Lyžiarsky na jednotku Lyžiarsky na jednotku

Nádhernú prírodu a čerstvý horský vzduch si na lyžiarskom výcviku vychutnali už aj tohtoroční druháci za vedenia skúsených učiteľov Mgr. Ernesta Fulmeka a Mgr. Denisy Meliškovej. Lyžiarsky výcvik sa uskutočnil v dňoch 12.1.- 17.1. 2020. Žiaci lyžovali na najlepších slovenských svahoch a unavení si vychutnávali horúcu čokoládu v chate Kamienka. Po celý týždeň nás sprevádzala skvelá atmosféra, kopec zábavy, diskotéka a najlepší program pre učiteľov, ktorý vymysleli práve naši skvelí žiaci. Pre lepšiu zábavu a skúsenosti sa počet druhákov doplnil žiakmi III. a VI. ročníka. Každý si z tohto týždňa odniesol tie najlepšie a najkrajšie zážitky a vrátili sme sa domov šťastní. Žiaci vďaka skvelým učiteľom a učitelia vďaka poslušným a akčným žiakom.

• Štartujeme na Vianoce Štartujeme na Vianoce

Dňa 20.12.2019 sme ukončili kalendárny rok návštevou filmového predstavenia Adamsova rodina. Výber filmu bol dobrý, páčil sa žiakom i učiteľom. Potom sme sa presunuli na vianočné trhy. Pôvodne sme sa mali korčuľovať, ale vzhľadom na „jarné” počasie to nebolo možné. A tak sme si pochutnali na vianočných špecialitkách - nesmel chýbať Horehronský detský punč - symbolizujúci nášho učiteľa MVDr. Hronského, dokúpili sme darčeky a hurá na prázdniny s oslavou Vianoc a šťastného nového roka.

• Vianoce s úsmevom 2019 Vianoce s úsmevom 2019

V pondelok dňa 16.12. 2019 vyšli do ulíc tri dvojice študentov našej školy a v uliciach Bratislavy vyberali finančnú hotovosť po d záštitou zbierky Vianoce s úsmevom. Snahou bolo podporiť deti v detských domovoch, aby mali šťastné a spokojné Vianoce. Spoločnosť priateľov detí z detských domovov napomáha k tomu, aby rodiny ostali spolu a aby opustené deti ostali deťmi a mali spokojné detstvo. Naši žiaci chceli byť nápomocní v tejto zbierke. Ďakujeme!

• Viedeň a adventná atmosféra mesta Viedeň a adventná atmosféra mesta

V pondelok dňa 9.12. 2019 sme sa zúčastnili exkurzie vo Viedni. Navštívili sme Dom mora a prírodovedné múzeum. Zaujali nás akváriá, teráriá, opice a iné živé exponáty. V prírodovednom múzeu je množstvo preparátov zvierat, medzi nimi i vymreté druhy. Exkurziu sme ukončili návštevou adventných trhov a ochutnávkou rakúskych špecialít.

• KOŽAZ KOŽAZ

Druhý decembrový pondelok patril okrem iného aj ochrane života a zdravia. Trošku sme poturistikovali na Železnej studničke. Tí, ktorí si sledujú počet krokov za deň, mali už na obed vymaľované, keďže si už svoj celodenný limit splnili. A určite sa tešili domov na teplý čaj.