Plavecký kurz

Tohtoročný plavecký kurz je úspešne za nami. Žiaci I.VET ho absolvovali v čase od 25.9. do 6.10. Aj keď nad teóriou plávania sa ohŕňalo nosmi, na praxi v bazéne to išlo jedna radosť. Po dlhšom čase nerobilo prváčencom problém preplávať súvisle aj štyri dĺžky, čo po minulé roky bola nesplniteľná úloha. Špeciálna pochvala patrí za záchranu topiaceho, kedy vyučujúci zveril svoj život do rúk žiakov, a je stále medzi nami.

• Ďalší úspech v jazykovej oblasti Ďalší úspech v jazykovej oblasti

Kristián – gratulujeme!

Kristián Putík postupivší do krajského kola Olympiády v anglickom jazyku nás opäť milo prekvapil a veľmi potešil. Umiestnil sa vo veľkej konkurencií na 3. mieste.

• Vedecká cukráreň - tretiaci Vedecká cukráreň - tretiaci

Žiaci III. VET sa 19.2.2019 zúčastnili akcie Vedecká cukráreň s podtitulom Mimoriadne až extrémne prejavy počasia na Slovensku a čo od neho ešte môžeme očakávať. Na nej Pavel Faško zo Slovenského hydrometeorologického ústavu porozprával poslucháčom o tom, ako sa za posledných sto rokov, odkedy presne meriame teplotu na Slovensku, zmenila priemerná teplota. Žiaci sa dozvedeli z rôznych grafoch, že nastáva globálne otepľovanie, čo ho spôsobuje a aké sú jeho dôsledky. V diskusii, do ktorej sa zapojili aj naši žiaci, sa ukázalo, že všetkých daná problematika naozaj zaujíma a pribudli aj zaujímavé návrhy, ako daný stav zvrátiť.

• Vedecká cukráreň - druháci Vedecká cukráreň - druháci

Žiaci II. VET sa 30.1.2019 zúčastnili akcie Vedecká cukráreň s podtitulom Populácia asteroidov v Slnečnej sústave z hľadiska možných zrážok so Zemou. Na nej doc. RNDr. Ján Svoreň, DrSc. z Astronomického ústavu SAV porozprával poslucháčom históriu vzniku asteroidov, kde sa v našej slnečnej sústave nachádzajú a aké nebezpečie hrozí Zemi pri zrážkach s nimi. Žiaci sa dozvedeli rôzne zaujímavosti z histórie, ktoré najväčšie asteroidy dopadli na Zem a čo spôsobili. Asi najdôležitejšia informácia bola, že v najbližšej dobe, napriek rôznym katastrofickým nadpisom v bulvárnej tlači, našej Zemi nehrozí zrážka so žiadnym asteroidom.

• Naše úspechy v jazykovej oblasti Naše úspechy v jazykovej oblasti

Kristián Putík – žiak triedy III. VET sa zúčastnil okresného kola Olympiády v anglickom jazyku. Konalo sa 16.1.2019. Veľmi nás všetkých potešilo jeho víťazstvo. Umiestnil sa na 1. mieste a postúpil do krajského kola. Dúfame, že aj z tejto vyššej súťaže prinesie cennú trofej.