obr1 obr2 obr3 obr4

Pravidlá učebnej a odbornej prevádzkovej praxe

1. Učebná a odborná prax (ďalej len prax) žiaka prvého ročníka v jednom vyučovacom dni trvá najviac šesť vyučovacích hodín a žiaka druhého ročníka až štvrtého ročníka v jednom vyučovacom dni trvá najviac sedem vyučovacích hodín.
  2. Žiak, alebo skupina žiakov, po dohode s inštruktorom môžu pracovný čas primerane upraviť, pri dodržaní dĺžky praxe.
  3. Žiak je povinný sa oboznámiť s obsahom, rozsahom a náplňou praxe.
  4. Žiak si vedie denník praxe, zapisuje doňho priebeh praxe a získané informácie. Pri kontrole praxe je žiak povinný denník praxe predložiť.
  5. V posledný deň praxe si žiak nechá potvrdiť inštruktorom hodnotenie praxe, ktoré vlepí do denníka za záznam z posledného dňa praxe. Denník praxe žiak odovzdá učiteľovi pre prax v prvý deň po nástupe do školy.
  6. Akékoľvek zmeny v termínoch zaradenia do praxe musia byť v dostatočnom predstihu odsúhlasené učiteľom pre prax.
  7. Žiak sa počas  praxe správa slušne a iniciatívne, aby robil dobré meno sebe a škole.
  8. Žiak nesmie počas trvania praxe opustiť miesto praxe bez súhlasu inštruktora praxe.
  9. Osobitne dôsledne sa vyžaduje dodržiavanie poučenia o bezpečnosti pri práci, protipožiarnych opatrení a hygienických predpisov na jednotlivých pracoviskách praxe.
  10. Akýkoľvek úraz počas praxe je žiak povinný hlásiť učiteľovi pre prax.
  11. Jednodennú absenciu na praxi môže ospravedlniť rodič.
  12. Absencia počas praxe v trvaní viac ako jeden deň musí byť ospravedlnená lekárom.
  13. Viac ako jednodenná absencia na praxi musí byť nahradená po dohode s učiteľom pre prax.
  14. Nedodržanie termínu odovzdania denníka praxe, nedostatočne vedený denník praxe a tiež porušenie ostatných pravidiel praxe je dôvod na zníženie známky z praxe!
  15. Denník praxe je žiak povinný predložiť maturitnej komisii na praktickej časti odbornej zložky maturitnej skúšky.

Schválené dňa: 9. 9. 2016
Platné od: 9. 9. 2016

v. r.  Mgr. Erika Melichová
poverená riadením školy

Čo sa u nás udialo

Naša škola sa zapojila do národného projektu „Zvyšovanie kvality vzdelávania v ZŠ a SŠ s využitím elektronického testovania“. Cieľom projektu je skvalitniť testovanie a zvýšiť objektivitu posudzovania vzdelávacích výsledkov žiakov. Veríme, že sa žiakom testovanie zapáči, a aj vďaka tomuto projektu sa zvýši vzdelanostná úroveň žiakov.

November

Železná opona - symbol totality
O.z. LIVING MEMORY v spolupráci s BSK, SND a ďalšími partnermi v školskom roku 2017/2018 pripravilo pre stredné školy kreatívne prednášky o fungovaní totalitných režimov spojené s diskusiou. I naši žiaci 1. – 3. ročníka sa dňa 2.11. 2017 zúčastnili prednášky na tému „Železná opona“, ktorá trvala 2 vyučovacie hodiny. Žiaci si vypočuli autentické výpovede osôb poznačených obdobím totality a na obrázkových a filmových dokumentoch si mohli pozrieť a zamyslieť sa nad ostnatými drôtmi charakterizujúcimi toto obdobie. Prednáška podporila medzipredmetové vzťahy a priblížila žiakom časť našich dejín, ktorej účastníkmi nemohli byť. Ďakujeme.

Na čerstvom vzduchu
Jedno z dvoch plánovaných účelových cvičení je za nami. Po prázdninách vo štvrtok 2.11. - ideálne na rozbeh do školy. Počasie nám prialo, a tak sme mohli spolu so žiakmi I.-III.VET spoznávať nielen jesennú prírodu na Železnej studničke, ktorá svojou farebnosťou vyrážala dych, ale aj si zopakovať vedomosti z oblasti topografie, poskytovania prvej predlekárskej pomoci a z oblasti riešenia mimoriadnych situácií.2017 11 na cerstvom vzduchu

Zobraziť staršie udalosti >>