SND - Buddenbrookovci

Dňa 25. marca 2015 sme sa my žiaci 3. ročníka rozhodli využiť pozvanie Slovenského národného divadla a zúčastnili sme sa divadelného predstavenia, ktoré v sebe nieslo moderné posolstvo o zhubnej sile peňazí, klamstva a pokrytectva, Buddenbrookovci. Táto inscenácia, ktorá vznikla na základe slávneho románu Thomasa Manna z roku 1901, Buddenbrookovci alebo úpadok rodiny, a za ktorý mu bola udelená Nobelova cena za literatúru, nás zaujala. S napätím sme sledovali zánik obchodníckej rodiny z Lübecku, ktorá sa dostala do krachu, či už z materiálnej alebo osobnej stránky, lebo jej členovia neboli schopní odolať tlaku meniacich sa pomerov. Duch aristokratizmu starých čias tu prehráva boj o prežitie s novým, materialistickým a priemerným myslením. Osud každého člena rodiny nás zaujal a boli sme nadšení aj hereckými výkonmi Tomáša Maštalíra, Zdeny Studenkovej, Zuzany Fialovej, Františka Kovára, Petry Vajdovej a podobne. Ďakujeme za tento krásny a emotívny kultúrny zážitok a tešíme sa nabudúce.

• Stredoškolská odborná činnosť

Lara, žiačka druhého ročníka, sa venovala vo svojej práci koňom – svojim najobľúbenejším zvieratám. Napriek zlej epidemiologickej situácii, ktorá jej sťažovala prístup k informáciám i stretávanie sa s odborníkmi, ktorí jej pri výskume pomáhali, Lara vytvorila prácu na veľmi peknej úrovni. Veríme, že jej úsilie a vedomosti odprezentované v práci ocení i odborná komisia SOČ v krajskom kole

• Olympiáda v anglickom jazyku – okresné kolo

Napriek súčasnej nepriaznivej epidemiologickej situácii sa realizovala olympiáda – a to on-line formou. Táto nová skúsenosť s neštandardným priebehom olympiády určite obohatila naše žiačky. Napriek tomu, že dlhšiu dobu sa realizuje vzdelávanie dištančnou formou, naše žiačky preukázali pekné vedomosti. Emília z III.VET získala v kategórii 2C2 pekné 3.miesto. Viktória zo IV.VET sa umiestnila v kategórii 2D na 2. mieste. Obidvom žiačkam gratulujeme a ďakujeme za úspešnú reprezentáciu školy.

• Prezenčná výučba končiaceho ročníka – PRAX Prezenčná výučba končiaceho ročníka – PRAX

Od 10.2. do 19.2. 2021 prebiehala v našej škole prezenčná výučba končiacich ročníkov. Našim štvrtákom bolo umožnené zúčastniť sa praxe na zmluvných pracoviskách. Žiaci sa praxe zúčastnili dobrovoľne a s radosťou, pretože už dlho na túto príležitosť čakali. Prax prebiehala nie len v dostupných ambulanciách veterinárnych lekárov, ale i v Mini Zoo Devín, v predajniach Super Zoo a tiež v Roľníckom družstve v Moste pri Bratislave.

Žiaci mali možnosť opäť preukázať svoje zručnosti a nadobudnúť nové praktické skúsenosti pred blížiacou sa maturitnou skúškou.

Ich činnosť si môžete pozrieť v našej galérii.

• Naši prváci prvýkrát na praxi Naši prváci prvýkrát na praxi

V dvoch turnusoch sa v týždňoch od 28.9. do 2.10. 2020 zúčastnili naši prváci praxe v ZOO Bratislava. Mali možnosť preukázať svoje prvé schopnosti a zručnosti pri práci okolo zvierat a zároveň získať prvé vzácne skúsenosti. Práca ich určite zaujala a boli prínosom aj pre našu bratislavskú ZOO.