obr1 obr2 obr3 obr4

Stredoškolská odborná činnosť

Vo štvrtok 2.3. sa u nás konalo školské kolo SOČ. Tentokrát bola prezentovaná jediná práca na tému - Welfare v chove sliepok. Autorkami sú žiačky prvého ročníka Ivana Benedikovičová a Luna Ďurkovičová. Žiačky sa žiaľ, pre šíriacu vtáčiu chrípku, nemohli skutočne pozrieť do chovov sliepok a realizovať praktický výskum. Preto im porota udelila 2. miesto. Ivane a Lune ďakujeme za profesionálnu prezentáciu a veríme, že budúci rok prácu dokončia a získajú ešte krajšie umiestnenie.

Čo sa u nás udialo

Naša škola sa zapojila do národného projektu „Zvyšovanie kvality vzdelávania v ZŠ a SŠ s využitím elektronického testovania“. Cieľom projektu je skvalitniť testovanie a zvýšiť objektivitu posudzovania vzdelávacích výsledkov žiakov. Veríme, že sa žiakom testovanie zapáči, a aj vďaka tomuto projektu sa zvýši vzdelanostná úroveň žiakov.

November

Železná opona - symbol totality
O.z. LIVING MEMORY v spolupráci s BSK, SND a ďalšími partnermi v školskom roku 2017/2018 pripravilo pre stredné školy kreatívne prednášky o fungovaní totalitných režimov spojené s diskusiou. I naši žiaci 1. – 3. ročníka sa dňa 2.11. 2017 zúčastnili prednášky na tému „Železná opona“, ktorá trvala 2 vyučovacie hodiny. Žiaci si vypočuli autentické výpovede osôb poznačených obdobím totality a na obrázkových a filmových dokumentoch si mohli pozrieť a zamyslieť sa nad ostnatými drôtmi charakterizujúcimi toto obdobie. Prednáška podporila medzipredmetové vzťahy a priblížila žiakom časť našich dejín, ktorej účastníkmi nemohli byť. Ďakujeme.

Na čerstvom vzduchu
Jedno z dvoch plánovaných účelových cvičení je za nami. Po prázdninách vo štvrtok 2.11. - ideálne na rozbeh do školy. Počasie nám prialo, a tak sme mohli spolu so žiakmi I.-III.VET spoznávať nielen jesennú prírodu na Železnej studničke, ktorá svojou farebnosťou vyrážala dych, ale aj si zopakovať vedomosti z oblasti topografie, poskytovania prvej predlekárskej pomoci a z oblasti riešenia mimoriadnych situácií.2017 11 na cerstvom vzduchu

Zobraziť staršie udalosti >>