Vianočné kapry budú!

V pondelok 13.11. absolvovali naši štvrtáci a tretiaci exkurziu vo Veľkom Blahove, kde sa boli pozrieť na výlov rýb určených na vianočný trh. Videli celý proces od spúšťania hladiny rybníka, cez ťahanie sietí, až po váženie a nakladanie rýb do prepravníkov. Súčasťou exkurzie bola aj odborná prednáška zameraná na chov rýb a ekologickú ochranu rybníkov.

• Ďalší úspech v jazykovej oblasti Ďalší úspech v jazykovej oblasti

Kristián – gratulujeme!

Kristián Putík postupivší do krajského kola Olympiády v anglickom jazyku nás opäť milo prekvapil a veľmi potešil. Umiestnil sa vo veľkej konkurencií na 3. mieste.

• Vedecká cukráreň - tretiaci Vedecká cukráreň - tretiaci

Žiaci III. VET sa 19.2.2019 zúčastnili akcie Vedecká cukráreň s podtitulom Mimoriadne až extrémne prejavy počasia na Slovensku a čo od neho ešte môžeme očakávať. Na nej Pavel Faško zo Slovenského hydrometeorologického ústavu porozprával poslucháčom o tom, ako sa za posledných sto rokov, odkedy presne meriame teplotu na Slovensku, zmenila priemerná teplota. Žiaci sa dozvedeli z rôznych grafoch, že nastáva globálne otepľovanie, čo ho spôsobuje a aké sú jeho dôsledky. V diskusii, do ktorej sa zapojili aj naši žiaci, sa ukázalo, že všetkých daná problematika naozaj zaujíma a pribudli aj zaujímavé návrhy, ako daný stav zvrátiť.

• Vedecká cukráreň - druháci Vedecká cukráreň - druháci

Žiaci II. VET sa 30.1.2019 zúčastnili akcie Vedecká cukráreň s podtitulom Populácia asteroidov v Slnečnej sústave z hľadiska možných zrážok so Zemou. Na nej doc. RNDr. Ján Svoreň, DrSc. z Astronomického ústavu SAV porozprával poslucháčom históriu vzniku asteroidov, kde sa v našej slnečnej sústave nachádzajú a aké nebezpečie hrozí Zemi pri zrážkach s nimi. Žiaci sa dozvedeli rôzne zaujímavosti z histórie, ktoré najväčšie asteroidy dopadli na Zem a čo spôsobili. Asi najdôležitejšia informácia bola, že v najbližšej dobe, napriek rôznym katastrofickým nadpisom v bulvárnej tlači, našej Zemi nehrozí zrážka so žiadnym asteroidom.

• Naše úspechy v jazykovej oblasti Naše úspechy v jazykovej oblasti

Kristián Putík – žiak triedy III. VET sa zúčastnil okresného kola Olympiády v anglickom jazyku. Konalo sa 16.1.2019. Veľmi nás všetkých potešilo jeho víťazstvo. Umiestnil sa na 1. mieste a postúpil do krajského kola. Dúfame, že aj z tejto vyššej súťaže prinesie cennú trofej.