Na stredu 28.6. 2023 bolo naplánované účelové cvičenie II. ročníka a trieda III.VET si naplánovala opekačku na Železnej studničke. Nič nebránilo tomu, aby sme obe školské akcie spojili dohromady a vyrazili podľa plánu. Vykročili sme spod Červeného mosta turistickým tempom smer Železná studnička za svojim cieľom. Cestou sme pozorovali prírodu, rozoznávali druhy stromov, počúvali spev vtákov, stretli dokonca i srnku…. Venovali sme sa topografii, vysvetlili si mimoriadne situácie počas pobytu v prírode. Na cieľovom stanovišti, kým si tretiaci pripravovali ohnisko, si žiaci druhého ročníka zopakovali zdravovedu – prvú pomoc pri zranení a transport zranenej osoby. Tretiaci si pripravili opekačku a pokračovali v párty pod holým nebom. Druháci pokračovali v presune prírodou až do koncového bodu. Akcia 2v1 sa veľmi vydarila.