Žiaci III. VET a IV. VET sa zúčastnili odbornej exkurzie v Národnom žrebčíne Topoľčianky, v rámci odborného predmetu Hygiena a chov hospodárskych zvierat. V úvode exkurzie sa žiaci oboznámili s históriou žrebčína a prezreli si ustajňovacie priestory koní v historických stajniach. Postupne sa oboznámili so všetkými plemenami koní, ktoré sú chované v žrebčíne (spôsoby ustajnenia, zdravotná starostlivosť, kŕmenie, ošetrovanie koní). Nemalý záujem prejavili žiaci o koňa, ktorého žrebčín daroval anglickej kráľovnej. V závere prehliadky si žiaci prezreli historickú jazdiareň, kde mohli vidieť výcvik mladých koní. V hipologickom múzeu si žiaci prezreli množstvo exponátov a fotografií súvisiacich so žrebčínom a jeho aktivitami v priebehu celej histórie trvania žrebčína. Veľmi zaujala časť výstavy venovanej nášmu národnému plemenu koňa Hucul, hlavne jeho významu v SNP. Veľmi prínosná bola aj návšteva v reprodukčnom centre a inseminačnej stanici žrebčína, kde sa žiaci podrobne oboznámili s celým procesom reprodukcie a umelej inseminácie koní v Národnom žrebčíne Topoľčianky.