Naši žiaci I. a II.VET mali možnosť zúčastniť sa besedy s autorkou knihy Mengeleho dievča, Veronikou Homolovou Tóthovou, ktorá našu školu navštívila 24.11.2023 spolu s pánom JUDr. Hlavenkom z Ministerstva vnútra SR z odboru prevencie kriminality. Na úvod si žiaci pripomenuli poznatky z hodín dejepisu , z nie veľmi „svetlého“ obdobia slovenských dejín a následne si pozreli dokumentárny film Hľadanie spomienok, ktorý sa, prostredníctvom spomienok Agnešy Urbanovej, venoval najmä problematike arizácie. Žiaci sa tak dozvedeli veľa smutných, ale aj zaujímavých informácií o protižidovských opatreniach na našom území, ktoré začali už v období autonómie Slovenska (1938 – 1939) a pokračovali i v období Slovenského štátu (1939 -1945).