Krókus – kvet, ktorý niektorí poznajú aj pod odborným názvom šafran. Tento žltý kvet sa stal symbolom žltej hviezdy, ktorú boli židia nútení nosiť počas druhej svetovej vojny. 16.11.2023 sa žiaci I. VET zúčastnili projektu Krókus, ktorý začal už v roku 2005 ako írska iniciatíva a pokračuje dodnes. Každoročne žiaci v rámci tohto projektu vysádzajú na jeseň cibuľky žltých krókusov na pamiatku jeden a pol milióna židovských detí, ktoré počas holokaustu zomreli. Krókusy kvitnú práve v čase Medzinárodného dňa pamiatky obetí holokaustu (27. január). V rámci tohto projektu si prváci nielen zasadili svoj krókus, ale mali možnosť si aj viac uvedomiť nebezpečenstvo rasizmu, predsudkov a diskriminácie. Pripomenuli si, aké dôležité je rešpektovať všetkých ľudí bez ohľadu na ich etnický pôvod, zdravotné postihnutie, sexuálnu orientáciu alebo náboženské presvedčenie.