Žiaci III.VET sa zúčastnili exkurzie v Poľnohospodárskom družstve P. Biskupice 2.11.2023. Samotnej exkurzii predchádzalo podrobné poučenie žiakov o BOZP a hlavne boli do detailov informovaní o spôsobe dopravy na družstvo. Žiaci na sa družstve oboznámili, pod odborným vedením MVDr. Emila Novotného, s chovom dojníc, s technológiou ich ustajnenia a kŕmenia. Videli aj uskladnenie siláže a senáže a iné komponenty kŕmnej dávky pre kravy. Podrobne si prezreli dojáreň, jej technické vybavenie a spoznali ošetrenie a skladovanie mlieka po nadojení. V teľatníku videli spôsob ustajnenia teliat, ich napájanie mliekom a kŕmenie. Na záver exkurzie MVDr. Novotný podal výklad a predviedol gynekologické vyšetrenie kravy po pôrode.