Žiaci I.VET sa začiatkom septembra (10.9.) zúčastnili projektu „Vedecká cukráreň“ v Centre vedecko-technických informácií, kde si vypočuli prednášku zamestnanca Národnej banky Slovenska s názvom: Život po škole, prečo sa už teraz učiť narábať z peniazmi. Tu sa dozvedeli, aký je rozdiel medzi zamestnancom, živnostníkom a s.r.o. Tak isto im Ing. Marcel Novák vysvetlil, aký je rozdiel medzi čistou, hrubou a super hrubou mzdou. Nakoniec im porozprával, ako možno zarobené peniaze zhodnotiť. Či už na termínovaných vkladoch alebo investovaním. Na konci prednášky bol krátky kvíz, kde si žiaci overili, či daným termínom porozumeli.

Po prednáške sa žiaci presunuli na Železnú studničku, kde sme spolu prebrali riešenie mimoriadnych udalostí a úloh počas vyhlásenia mimoriadnej situácie.