Dravce

Dňa 27.10. 2016 absolvovali žiaci ll. VET a lll. VET exkurziu v nákupnom centre Polus. Téma "Sedím na vedení a je mi dobre" nám priblížila problematiku nášho dravého vtáctva a nástrahy spojené s budovaním elektrických vedení.

 

 • Vianoce s úsmevom 2019 Vianoce s úsmevom 2019

  V pondelok dňa 16.12. 2019 vyšli do ulíc tri dvojice študentov našej školy a v uliciach Bratislavy vyberali finančnú hotovosť po d záštitou zbierky Vianoce s úsmevom. Snahou bolo podporiť deti v detských domovoch, aby mali šťastné a spokojné Vianoce. Spoločnosť priateľov detí z detských domovov napomáha k tomu, aby rodiny ostali spolu a aby opustené deti ostali deťmi a mali spokojné detstvo. Naši žiaci chceli byť nápomocní v tejto zbierke. Ďakujeme!

  Zobraziť viac
 • Viedeň a adventná atmosféra mesta Viedeň a adventná atmosféra mesta

  V pondelok dňa 9.12. 2019 sme sa zúčastnili exkurzie vo Viedni. Navštívili sme Dom mora a prírodovedné múzeum. Zaujali nás akváriá, teráriá, opice a iné živé exponáty. V prírodovednom múzeu je množstvo preparátov zvierat, medzi nimi i vymreté druhy. Exkurziu sme ukončili návštevou adventných trhov a ochutnávkou rakúskych špecialít.

  Zobraziť viac
 • KOŽAZ KOŽAZ

  Druhý decembrový pondelok patril okrem iného aj ochrane života a zdravia. Trošku sme poturistikovali na Železnej studničke. Tí, ktorí si sledujú počet krokov za deň, mali už na obed vymaľované, keďže si už svoj celodenný limit splnili. A určite sa tešili domov na teplý čaj.

  Zobraziť viac
 • Mikuláš v škole Mikuláš v škole

  Aj tí žiaci, ktorí sa nedostali do volejbalového výberu na mikulášsky turnaj si užili Mikuláša v škole. 6.12. im učitelia pripravili mikulášsky program v aule školy. Po zaujímavej odbornej prednáške MVDr. Kopčoka, jedného z ich obľúbených učiteľov si pozreli film s mikulášsko-zvieracou tematikou. Všetci dobre naladení s drobnými mikulášskymi sladkosťami sa všetci rozišli pozrieť domo, čo im Mikuláš nadelil tam....

  Zobraziť viac
 • Deň otvorených dverí Deň otvorených dverí

  Opäť prišiel čas okolo Mikuláša, kedy sa koná na našej škole Deň otvorených dverí. I tento rok sa uskutočnil 5.12. Školské dvere sa otvorili širokej verejnosti a všetkým sympatizantom a priateľom našej školy. Program bol tradičný, žiaci prezentovali svojich zvieracích miláčikov, svoj odbor a študijné zameranie, štúdium i výsledky svojho snaženia. V triedach prebiehalo prezentačné vyučovanie biológie, chémie, anglického jazyka i odborných predmetov a praktických zručností. Veríme, že deň strávený u nás a s našimi žiakmi a pedagógmi prispeje k tomu, aby sa deviataci ľahšie rozhodli pre štúdium na našej škole.

  Zobraziť viac
 • Mikulášsky volejbalový turnaj Mikulášsky volejbalový turnaj

  „Na svätého Mikuláša neučí sa, neskúša sa...“ Tak tohto u študentov veľmi obľúbeného hesla sme sa držali tento rok do slova a do písmena. Naši športuchtiví žiaci obsadili na celé dopoludnie telocvičňu a zmerali si sily vo volejbale. Kapitánom mužstva bol vždy jeden vyučujúci a tím tvorili žiaci. Víťaz nebol dôležitý, hlavne že sa neučilo. Ale všetci preukázali tímového ducha.

  Zobraziť viac