Čo sa u nás udialo - školský rok 2014/2015

Jún

2015-06-veda-ma-buducnostNaši tretiaci zaznamenali úžasný úspech ! V rámci projektu ,,Veda má budúcnosť“ sa zúčastnili záverečnej konferencie pod záštitou firmy Bayer a SAV. Prezentovali projekt s názvom Inovácia umelého dokrmovania mláďat a v silnej konkurencii ďalších štyroch stredných škôl zvíťazili. O prvé miesto sa zaslúžili predovšetkým štyri žiaci, menovite Eva Zuzulová, Diana Mugrauerová, Gabriela Holická a Erik Putera.

 

Máj

2015-05-red-heiferV piatok 22.5.2015 sa II.VET zúčastnila divadelného predstavenia na Malej Scéne STU, v ktorom účinkovalo divadelné zoskupenie Kukucheers. V hre Red Heifer, podanej v anglickom jazyku, nám priblížili Kukučínovu Rysavú jalovicu naozaj originálnym a zábavným spôsobom. Žiaci si tak zaujímavou formou zopakovali povinné čítanie a zároveň si overili svoje znalosti z angličtiny.

 

2015-05-exkurzia-v-ustave-polymerov-savV pondelok, 18. mája boli žiaci 3. ročníka na exkurzii v ústave polymérov SAV v rámci projektu Veda má budúcnosť. V prvej časti dopoludnia boli na programe dve odborné prednášky na tému plasty a ich využitie v bežnom živote a v druhej časti programu si boli naši tretiaci obzrieť najprv laboratóriá v rámci ústavu a potom bolo pre nich pripravených niekoľko praktických ukážok na využitie polymérov napr. v medicíne alebo kozmetike.

 

2015-05-exkurzia-samorinVo štvrtok 14. mája 2015 boli naši žiaci na odbornej exkurzii v Šamoríne, časť Čilistov, kde sa nachádza Hippoaréna, v rámci ktorej sa v tento deň konali preteky koní v parkúrovom skákaní. Na úvod sa žiaci dozvedeli základné informácie o areáli a aktuálnych pretekoch. Následne si boli obzrieť ustajňovacie priestory pre kone a zlatým klincom programu boli samotné preteky v parkúrovom skákaní, najprv od 10:00 súťaž pre mladé kone spojená s prednáškou o pravidlách pretekov a následne od 12:00 súťaž pre dospelé kone.

 

Marec

2015-03-bowlingDňa 31. 03. 2015 sa konala ku Dňu učiteľov akcia pre pedagógov v bowlingovom bare v Horanskej studni. Po ťažkej práci učitelia oslávili svoj sviatok a ukázali svoje zručnosti v hraní bowlingu. Ako sa nám darilo môžete vidieť na fotkách. Prvé 3 miesta si so cťou vybojovali Ing. Renata Kantová – 1. miesto, Mgr. Ernest Fulmek – 2. miesto a na 3. mieste sa umiestnil kolega RNDr. Daniel Zich. Všetkým gratulujeme a tešíme sa na odvetu.

 

2015-03-finale-naj-agroDňa 26.3. 2015 sa v Nitre na výstavisku konalo finále súťaže NAJ agro dievča-NAJ agro chlapec roka. Finále sa zúčastnili naši žiaci Lea Štiffelová, Marcela Tlčíková a Miloš Kovaľ - žiaci tretieho ročníka pod vedením prof. Renaty Kantovej. Žiaci vo finále vynaložili veľké úsilie a vzorne reprezentovali školu i svoj odbor, ale víťazné méty nedosiahli. Finále bolo ale v podstate úspešné, pretože nie je dôležité zvíťaziť, ale zúčastniť sa. Žiakom za reprezentáciu školy patrí veľké poďakovanie.

 

2015-03-sndDňa 25. marca 2015 sme sa my žiaci 3. ročníka rozhodli využiť pozvanie Slovenského národného divadla a zúčastnili sme sa divadelného predstavenia, ktoré v sebe nieslo moderné posolstvo o zhubnej sile peňazí, klamstva a pokrytectva, Buddenbrookovci. Táto inscenácia, ktorá vznikla na základe slávneho románu Thomasa Manna z roku 1901, Buddenbrookovci alebo úpadok rodiny, a za ktorý mu bola udelená Nobelova cena za literatúru, nás zaujala. S napätím sme sledovali zánik obchodníckej rodiny z Lübecku, ktorá sa dostala do krachu, či už z materiálnej alebo osobnej stránky, lebo jej členovia neboli schopní odolať tlaku meniacich sa pomerov. Duch aristokratizmu starých čias tu prehráva boj o prežitie s novým, materialistickým a priemerným myslením. Osud každého člena rodiny nás zaujal a boli sme nadšení aj hereckými výkonmi Tomáša Maštalíra, Zdeny Studenkovej, Zuzany Fialovej, Františka Kovára, Petry Vajdovej a podobne. Ďakujeme za tento krásny a emotívny kultúrny zážitok a tešíme sa nabudúce.

 

2015-03-vystava-maciekV sobotu 21.3.2015 sa žiaci boli pozrieť na Medzinárodnú výstavu mačiek, ktorá sa konala v DK Ružinov. Mali možnosť vidieť desiatky mačiek rôznych plemien, dlhosrstých, krátkosrstých, ale aj bezsrstých. Po dohode s organizátormi výstavy si mohli dokonca zblízka pozrieť aj posudzovanie mačiek a kocúrov medzinárodnými rozhodcami, v rámci čoho im posudzovateľka vysvetlila kritériá, ktoré sa bodujú, a na základe ktorých sa v každej posudzovanej kategórii vyberie nakoniec ten najlepší z najlepších.

 

2015-03-mala-scenaDňa 17.3.2015 sa trieda II.VET zúčastnila divadelného predstavenia Keď dozrel čas na Malej scéne. Žiaci si odniesli nielen kultúrny zážitok, ale aj rozšírené vedomosti o slovenskej histórii a literatúre.

 

2015-03-exkurzia-bayerDňa 10. 3. 2015 boli žiaci III. VET na exkurzii vo firme Bayer – Bratislava v rámci projektu „Veda má budúcnosť“. V prvej časti dopoludnia im bola predstavená firma Bayer a následne absolvovali prehliadku priestorov firmy. Druhou časťou bola prednáška na tému tvorba životopisov a priebeh pracovného pohovoru. Na záver si niekoľko záujemcov mohlo na vlastnej koži skúsiť improvizovaný prijímací pohovor do zamestnania.

 

Február

2015-02-skolske-kolo-socDňa 29.2. sa v našej škole uskutočnilo školské kolo SOČ v dvoch kategóriách: 03 - Chémia, potravinárstvo a 05 - Životné prostredie, geografia, geológia. Súťažné dvojice boli veľmi dobre pripravené a bez zaváhania odpovedali na všetky otázky členov komisie v zložení: Ing. Renata Kantová, MVDr. Kamil Kovács, Mgr. Ernest Fulmek i spolužiakov-divákov. Ondrej Klučka, Natália Kollárová a Vladimíra Határová so Sabínou Červeňovou postupujú do krajského kola. Prajeme im veľa úspechov.

 

2015-02-pitvaV utorok 24. 2. 2015 sa žiaci IV. VET v rámci praxe študijného zamerania chov exotických zvierat a chov hospodárskych zvierat zúčastnili pitvy na Štátnom veterinárnom a potravinovom ústave Bratislava, kde mohli vidieť najprv pitvu psa a následne pitvu líšky. Pitva sa konala za účelom zistenia príčiny úhynu zvierat. Upozorňujeme, že zábery NIE SÚ VHODNÉ pre mladistvých a pre osoby s citlivou povahou.

 

2015-02-prednaska-o-strihani-psovŽiaci IV. VET, ktorí študujú zameranie chov psov, absolvovali vo štvrtok 19. 2. 2015 odbornú prednášku na tému strihanie psov a starostlivosť o rôzne typy srsti psov. Pod vedením p. Krutej, majiteľky psieho salónu Jerry a Jessy, si následne mohli aj prakticky vyskúšať česanie a strihanie psov s odlišným typom srsti.

 

Dňa 17.2.2015 sa naši druháci s triednou profesorkou vybrali na exkurziu do Múzea školstva a pedagogiky. Výstava s názvom Slovenskí učitelia v odboji a SNP bola veľmi poučná, podnetná aj zábavná, doplnená kvalitným lektorátom pani kurátorky Mgr. Zuzany Kunštekovej a dokumentárnym filmom. Okrem toho žiaci zažili ukážku z dobového vyučovania, keď si v autentickej triede, s originálnymi učebnými pomôckami i trstenicou, mohli na vlastnej koži vyskúšať, aký život mali žiaci v 40. rokoch minulého storočia. Zaujímavý program zavŕšili dva metodické filmy zobrazujúce výcvik služobných vojenských psov počas druhej svetovej vojny.

 

2015-02-bitunokV rámci praxe v piatok 13.2.2015 boli žiaci IV.VET na exkurzii na bitúnku ALBERT v Senci, kde si mohli pozrieť celý proces zabíjania na linke pre prasatá, ako aj druhú linku určenú pre hovädzí dobytok. Žiaci si tak mohli priamo "na mieste činu" na vlastné oči porovnať vedomosti o organizácii práce na bitúnku získané v škole s realitou.

 

Dňa 12.2. 2015 sa v Nitre na výstavisku konalo semifinále súťažeNAJ agro dievča-NAJ agro chlapec roka 2015. Súťaže sa zúčastnili naši žiaci tretieho ročníka Lea Štiffelová, Marcela Tlčíková a Miloš Kovaľ pod vedením prof. Renaty Kantovej. Vo veľkej konkurencii žiakov z 15 škôl agro-zamerania z celého Slovenska obstáli naši semifinalisti na výbornú. Postúpili všetci do finále súťaže, ktoré sa uskutoční 26.3. 2015 v Nitre v rámci výstavy Agrokomplex. Semifinalistom patrí gratulácia a poďakovanie za vzornú reprezentáciu školy a samozrejme držíme palce, aby finále tiež dopadlo na výbornú.

 

2015-02-olympiadaDňa 11. 2. 2015 sa žiačka IV.VET, Jessica Babczynski, zúčastnila Krajského kola olympiády v nemeckom jazyku, ktoré sa konalo na Gymnáziu Bilíkova v Bratislave. Konkurencia bola silná, ale Jessica úspešne reprezentovala našu školu a získala 3. miesto. Gratulujeme a želáme našej maturantke veľa úspechov v ďalšom štúdiu.

 

3. 2. 2015 prebehli úvodné stretnutia a predstavenie projektu „Veda má budúcnosť“ v 3. ročníku. Študenti sa aktívne zapájali do diskusií týkajúcich sa problematiky vzdelávania na Slovensku. Vo februári študenti navštívia bratislavské sídlo firmy Bayer, kde sa uskutoční ďalšie stretnutie s názvom "Deň v živote firmy". Pozrite sa na fotky zo stretnutia.

Január

2015-01-lyziarskyCelý rok sme sa na to tešili a ani sme sa nenazdali a je to za nami. Reč je o lyžiarskom kurze. Tých 6 dní prešlo neskutočne rýchlo, na 98% sme zdraví, plní zážitkov či už z lyžovania, ale aj iných aktivít (hľadanie pípsu, štvrtkový program,turistika...). Latka bola z minulého roku nastavená neskutočne vysoko, ale tento rok bola s noblesou prekonaná. Hodnotenie: 1* 1* 1*. Už teraz sa tešíme, čo naši žiaci vymyslia budúci rok.

 

December

2014-12-vet-cup19. 12. Tradície zostali neporušené a aj tento kalendárny rok sme končili v škole naším florbalovým VET Cupom. Už (asi) 4.ročnik tohto neskutočného turnaja sa opäť tešil obľube. Tentokrát sa učitelia zúčastniť nemohli, ale o to väčšiu radosť nám spravili bývali EXveterinari, ktorí si našli na nás čas a prišli sa s nami ponaháňať za loptičkou. Nešlo im to vôbec zle, skončili druhí. Víťazmi sa opäť stali tohtoroční tretiaci - R. Rošošo. Asi o rok opäť musia učitelia oprašiť halovky.

 

18.12. prváci ako víťazi NAJhalloween triedy získali aj poldňa voľno z výučby a hor sa na vianočné trhy. Triedny ako správny telocvikár cestou našiel klzisko, kde sme sa mohli presvedčiť, ako to každému "ide". Ruky sme si nepolámali, a tak sme si mohli pod vianočným stromčekom vychutnať zaslúženú "cigánsku"! Kiežby boli takéto akcie každý týždeň.

 

2014-12-branne-cvicenie17. 12. sme využili na zimu až príliš pekné počasie a absolvovali sme povinné "branné cvičenie". V rámci ochrany života a zdravia sme sa dozvedeli čo-to o prvej pomoci, ako postupovať pri popáleniach, poleptaniach a rôznych iných zraneniach. Dúfajme, že získané vedomosti nebudeme musieť nikdy v praxi využiť.

 

2014-12-naj-agroŠkolské kolo súťaže sa uskutočnilo dňa 15.12. 2014 v priestoroch školy. Organizáciu súťaže mala vo svojej réžii vyučujúca Ing. Renata Kantová, ktorá žiakov na súťaž pripravila. Odborná porota pozostávajúca z učiteľov aj žiakov nominovala dvoch súťažiacich z radu chlapcov a dve súťažiace z radu dievčat, ktorí najviac spĺňali predpoklady pre úspešné zvládnutie semifinále súťaže. Súťaž sa uskutoční tradične na výstavisku v meste Nitra. Najväčší úspech mali a do semifinále boli nominovaní: za dievčatá: Vladimíra Határová a Marcela Tlčíková, za chlapcov: Jakub Máčalka a Oliver Sič – všetci z triedy III. VET. Víťazom blahoželáme a tešíme sa, že zabojujú v semifinále o svoj postup do veľkého finále súťaže.

 

Dňa 17. decembra 2014 sme uskutočnili v spolupráci so súkromným Centroum pedagogicko - psychologického poradenstva a prevencie – KORY sériu prednášok pre žiakov 1.-4. ročníka. Témy prednášok boli na odborné témy: Naučme sa učiť , Šikana nie je len fyzický útok, Spoločenské správanie nie je prežitok , Náš život, naše ciele . Prednášky boli spojené so širokou diskusiou žiakov na uvedené témy.

 

November

Naša škola mala v termíne 25.11.- 26.11. veľkú premiéru na celoslovenskom školskom podujatí základných a stredných škôl JUVYR. Počas dvojdňovej akcie v Aegon aréne sme sa stretli s mnohými ašpirantami na našu školu, ale aj so žiakmi, ktorí ani len nevedeli, že aj takáto škola na Slovensku existuje. Aspoň sme im trošku rozšírili obzory. Žiaci základných škôl si mohli v našom stánku aj zasúťažiť v liečení psov či kŕmení známych, ale aj neznámych zvierat. Akcia dopadla nad očakávania dobre a my len dúfame, že s niektorými základoškolákmi sme sa nevideli poslednýkrát.

 

Dňa 24. novembra 2014 sme spojili príjemné s užitočným a zúčastnili sme sa už 15. ročníka Medzinárodného festivalu dokumentárnych filmov o ľudských právach JEDEN SVET, ktorý sa tento rok niesol v duchu: „Sloboda nie je zadarmo.“ Veď čím iným by sme si mohli pohladiť dušu a zmysly v tomto sychravom jesennom počasí ako dobrými filmami? A filmy boli hneď tri. Prvý film Moje veci nás asi zaujal najviac. Ponúkol nám výpoveď fínskeho chlapca o tom, čo trápi neraz aj nás. Ktoré veci vo svojom živote naozaj potrebujeme? A čo nás robí šťastnými? Film Viva Cuba Libre nám zase odhalil odvrátenú stránku života na „ostrove slobody“ (Kube), ktorý v katalógoch cestovných kancelárií nenájdeme. A film 1989: Z denníka Ivany A. nám originálnym spôsobom ponúkol výpoveď osemnásťročného dievčaťa o dobe pred 25 rokmi, o poslednom roku existencie socialistického Československa. Každý film nás obohatil, ukázal nám osudy konkrétnych ľudí zachytené kamerou, príbehy ľudí, ktoré by sa k nám inou cestou dostali len veľmi ťažko. Ďakujeme a tešíme sa nabudúce.

 

V piatok 14.11 sa zúčastnili študenti I.VET akcie „Piatok s fyzikou“, ktorá sa konala v rámci akcie „Týždeň vedy a techniky na Slovensku“. V prvej časti si vypočuli prednášku prof. Balla z Ústavu jadrového a fyzikálneho inžinierstva na Fakulte elektrotechniky a informatiky STU v Bratislave. Prednáška Mýty a povesti v príbehu legendárneho Nikola Teslu sa zaoberala životom a vynálezmi tohto známeho vedca. Prednáška bola sprevádzaná názornými ukážkami vynálezov Nikola Teslu. V druhej časti si študenti mohli vyskúšať názorné využitie fyzikálnych javov pri výrobe fyzikálnych hračiek.

 

Október

V stredu 29.10.2014 sa na našej škole konal 1. ročník Halloween Day. Vďaka aktívnej účasti žiakov i pedagógov sme si užili zaujímavý deň s pestrým programom . Za zmienku stojí najmä nesmierny výber strašidelných a tekvicových koláčikov, ktoré výborne vyzerali aj chutili a všetky napiekli naši žiaci. Porotu taktiež upútali originálne, vtipné i hrôzostrašné kostýmy a zruční majstri, ktorí vyrezali krásne ozdobné tekvice. Samozrejme musíme spomenúť aj tematickú výzdobu tried, do ktorej žiaci vložili naozaj veľa času a úsilia a spoločne vytvorili skvelú atmosféru a nápadité dekorácie. Na prvých miestach sa v jednotlivých súťažiach umiestnili: Diana Mugraeurová, Michaela Jánošová, Barbora Melknerová – masky, Dominika Barosová a Barbora Melknerová – koláče, Dominika Šidlová, Mirka Ráczová a Mary Sofková – tekvica. Výzdoba triedy – I.VET.

 

2014-10 vylov rybV pondelok, 27.10.2014 sa žiaci IV. VET v rámci praxe boli pozrieť na výlov rýb na rybníkoch vo Veľkom Blahove. Hlavným cieľom výlovu je ako každoročne výber tohtoročných vianočných kaprov a tiež selekcia jednoročných rýb na presun do komorového rybníka v rámci dvojročného chovateľského cyklu.

 

2014-10 zachranarske cvicenieŽiaci našej školy sa zúčastnili dvojdňového cvičenia záchranárskych zložiek (24. a 25.10.2014), časť z nich ako diváci a časť dokonca ako figuranti, pre potrebu nácviku zásahov Bratislavskej kynologickej záchranárskej brigády. Každý figurant predstavuje hľadanú osobu, ktorú záchranári hľadajú s pomocou cvičených záchranárskych psov.

 

2014-10 policajne psyV rámci praxe sa vo štvrtok, 23.10.2014 žiaci IV.VET boli pozrieť na bonitáciu policajných psov na kynologickej stanici PZ SR v Moravskom Svätom Jáne. Na stanici sa chovajú pre potreby polície výhradne nemecké ovčiaky, ktoré bolo v rámci tejto akcie hodnotené a to jednak v schopnosti zadržať páchateľa a následne bol posudzovaný aj ich exteriér pre potreby ďalšieho chovu.

 

Dňa 5. 10. bola v Novej Dedinke súťaž v Agility, na ktorej boli žiaci IV.VET súčasťou organizačného tímu. Žiačka štvrtého ročníka – Barbora Melknerová bola dokonca jednou zo súťažiacich a to hneď s dvoma svojimi psami – Nellou a Dorkou, s ktorými sa umiestnila aj na stupni víťazov.

 

V sobotu 4. 10. sa žiaci 3. a 4. ročníka zúčastnili Medzinárodnej výstavy psov v Inchebe. Spolu s MVDr. Hronským a Mgr. Melichovou mali možnosť vidieť prezentáciu mnohých slovenských i zahraničných súťažiacich v 14 kruhoch a zhodnotiť náročnosť organizácie takejto významnej výstavy a dôležitosť práce skúsených rozhodcov.

 

Dňa 3. 10. 2014 sa žiaci 4.VET zúčastnili Informačnej kampane Slobody Zvierat, v rámci ktorej informovali v uliciach Bratislavy verejnosť o Dni otvorených dverí v útulku Slobody zvierat v Bratislave. Táto sa konala nasledujúci deň pri príležitosti svetového dňa zvierat, kde ľudia mohli priniesť krmivo a chovateľské potreby pre zvieratá v útulku. Súčasťou akcie bolo aj venčenie psov. Za odmenu bol pre návštevníkov pripravený vegetariánsky guláš.

 

V piatok 3. októbra 2014 sme sa my žiaci 3. ročníka v rámci charitatívneho projektu nadácie SOCIA (nadácie na podporu sociálnych zmien) premenili na lienky pomoci. Zviditeľnení práve odznakom so symbolom lienky – drobného krehkého stvorenia, ktoré evokuje detstvo, podobne ako starí ľudia, ktorí svojou bezbrannosťou tiež pripomínajú deti – sme pomáhali starším ľuďom Slovenska. Hovorí sa, že ak sa človek so svojou radosťou podelí, jeho radosť sa zdvojnásobí a to sme pocítili aj my. S pokladničkami v rukách sme sa túlali nielen ulicami hlavného mesta, ale aj okolitých miest a veľká radosť a entuziazmus z nás len tak sršali. Tie sa znásobili zistením, že ľudia chcú aj naďalej pomáhať bezbranným. Dúfame, že aj vďaka nám budú môcť seniori dôstojne a spokojne žiť čo najdlhšie v kruhu svojej rodiny, priateľov, v prostredí, ktoré majú najradšej – doma.

 

2. október 2014 sa pre nás žiakov 2. ročníka niesol v kultúrnom duchu. Na doskách, ktoré znamenajú svet, sme ešte pred samotnou premiérou mali možnosť vidieť slávnu Shakespearovu tragédiu o sile slova a manipulácii, o predsudkoch a neznášanlivosti a o láske, ktorá vraždí, Othello. Zo skríň sme preto vytiahli a oprášili krásne elegantné oblečenie a naše kroky smerovali na Malú scénu STU. Už prvé slová Jaga, v podaní herca Igora Adamca, nám sľubovali nezabudnuteľný kultúrny zážitok, čo sa nám po roztiahnutí opony aj potvrdilo. Nad Jagovou neuveriteľnou schopnosťou manipulovať s ľuďmi ako s figúrkami s ľadovým pokojom a jeho intrigánskymi plánmi, sme krútili hlavami. Účastníkmi jeho hry a postupne aj obeťami sa napokon stanú všetci. Z divadla sme odchádzali plní dojmov a emócií. Ďakujeme a tešíme sa nabudúce.

 

September

2014-09-plavanieAko už v septembri býva zvykom, aj tento rok sa v tomto čase uskutočnil plavecký kurz. Cieľ sa podariť splnilo: 20 žiakov pred plaveckým, 20 žiakov po plaveckom. Okrem toho sme sa naučili čo to z techniky plávania, pomoci unavenému plavcovi či v neposlednom rade záchrany topiaceho. Síce z nás plavčíci asi nebudú, pochvala za snahu patrí každému zúčastnenému.

 

Žiaci I.VET absolvovali v termíne 22.9.2014 – 3.10.2014 úvodnú prax v rámci štúdia na našej škole. Prax prebiehala striedavo v ZOO Bratislava, kde žiaci vypomáhali pri každodennej starostlivosti o tamojšie zvieratá a tiež v útulku Slobody zvierat.

 

V dňoch 16.-17. septembra sa v Brne v priestoroch Technického múzea konalo medzinárodné sympózium „Po stopách zdraví a nemoci člověka a zvířat“. Našu školu reprezentovali MVDr. J. Blecha s príspevkom „Účasť slovenských veterinárnych lekárov v Slovenskom národnom povstaní – historický pohľad pri jeho 70. výročí“ a Mgr. Melichová predniesla príspevok „História a súčasnosť stredného veterinárneho školstva na Slovensku – Súkromná stredná odborná škola veterinárna v Bratislave“.

 

Žiaci IV.VET absolvovali dňa 11.9. 2014 v rámci praxe návštevu včelína v Devínskej Novej Vsi, úvodnú časť tvorila prednáška o chove včiel, chorobách včelstiev, získavaní a spracovaní medu. Následne si žiaci mohli obzrieť prevádzku na spracovanie medu spojenú s ochutnávkou rôznych druhov medu. Na záver mali aj možnosť zakúpiť si včelie produkty v obchode, ktorý je súčasťou prevádzky.

 

Dňa 2. septembra sme sa opäť stretli v našej škole. Sychravé počasie naznačovalo jasne, že je koniec obdobia prázdnin a dovoleniek. Školský rok 2014/2015 sme ale začali s elánom a netrpezlivým očakávaním. 100 žiakov a 10 zamestnancov privítala Mgr. E. Melichová, poverená riadením školy, a zaželala všetkým úspešný školský rok plný nových vedomostí, skúseností a zážitkov z praxe či exkurzií a spokojnosť s dosiahnutými výsledkami vyjadrenými o 10 mesiacov na koncoročnom vysvedčení.