Čo sa u nás udialo - školský rok 2020/2021

• Stredoškolská odborná činnosť

Lara, žiačka druhého ročníka, sa venovala vo svojej práci koňom – svojim najobľúbenejším zvieratám. Napriek zlej epidemiologickej situácii, ktorá jej sťažovala prístup k informáciám i stretávanie sa s odborníkmi, ktorí jej pri výskume pomáhali, Lara vytvorila prácu na veľmi peknej úrovni. Veríme, že jej úsilie a vedomosti odprezentované v práci ocení i odborná komisia SOČ v krajskom kole

• Prezenčná výučba končiaceho ročníka – PRAX Prezenčná výučba končiaceho ročníka – PRAX

Od 10.2. do 19.2. 2021 prebiehala v našej škole prezenčná výučba končiacich ročníkov. Našim štvrtákom bolo umožnené zúčastniť sa praxe na zmluvných pracoviskách. Žiaci sa praxe zúčastnili dobrovoľne a s radosťou, pretože už dlho na túto príležitosť čakali. Prax prebiehala nie len v dostupných ambulanciách veterinárnych lekárov, ale i v Mini Zoo Devín, v predajniach Super Zoo a tiež v Roľníckom družstve v Moste pri Bratislave.

Žiaci mali možnosť opäť preukázať svoje zručnosti a nadobudnúť nové praktické skúsenosti pred blížiacou sa maturitnou skúškou.

Ich činnosť si môžete pozrieť v našej galérii.

• Olympiáda v anglickom jazyku – okresné kolo

Napriek súčasnej nepriaznivej epidemiologickej situácii sa realizovala olympiáda – a to on-line formou. Táto nová skúsenosť s neštandardným priebehom olympiády určite obohatila naše žiačky. Napriek tomu, že dlhšiu dobu sa realizuje vzdelávanie dištančnou formou, naše žiačky preukázali pekné vedomosti. Emília z III.VET získala v kategórii 2C2 pekné 3.miesto. Viktória zo IV.VET sa umiestnila v kategórii 2D na 2. mieste. Obidvom žiačkam gratulujeme a ďakujeme za úspešnú reprezentáciu školy.

• November – mesiac prevencie násilia páchaného na deťoch

November je mesiacom prevencie násilia páchaného na deťoch. Dňa 19. novembra si pripomíname Svetový deň prevencie týrania a zneužívania detí. Násilie na deťoch je fenomén, ktorý často uniká pozornosti spoločnosti. Je preto potrebné zvyšovať informovanosť o prejavoch násilia páchaného na deťoch. S deťmi a mládežou je nutné komunikovať - aby rozumeli pocitom, ktoré násilné správanie vyvoláva, aby vedeli správne reagovať a aby v prípade potreby dokázali požiadať o pomoc rodiča, učiteľa, vychovávateľa, priateľa alebo odborníka. Viac informácii je dostupných aj na stránke ministerstva https://www.minedu.sk/november-mesiac-prevencie-nasilia-pachaneho-na-detoch/

• Olympiáda v anglickom jazyku

Dňa 19.11.2020 sa konala on-line olympiáda v anglickom jazyku na našej škole. Účasť bola vynikajúca – napriek sťaženým podmienkam sa prihlásilo 15 žiakov. A súťažili ako o život  v 2 kategóriách. V kategórii 2C2- anglofónni žiaci a 2D – žiaci SOŠ. Víťazkami sú Emília z III.VET a Viktória zo IV.VET. Obom žiačkam gratulujeme ku krásnemu výsledku a veríme, že svoje schopnosti predvedú i v okresnom kole 13.1.2020. Tešíme sa z ich úspechov.

• Klub pod Lampu - o 2. svetovej vojne Klub pod Lampu - o 2. svetovej vojne

So žiakmi 2. ročníka sme sa zúčastnili programu k 75. výročiu konca 2. svetovej vojny. V Klube pod Lampou sme si najprv pozreli dokument o 2. svetovej vojne a následne sme diskutovali na túto tému. Žiaci sa pýtali na rôzne veci, zaujímalo ich napr., kde na Slovensku boli koncentračné tábory, vymieňali si názory a pocity z návštevy koncentračného tábora v Oswienčime. Na záver žiaci dostali študijne materiály k téme 2. svetovej vojny. Veľmi sa nám páčilo. Pripomínať si našu minulosť je dôležité, aby sa chyby z nej neopakovali v budúcnosti.

• Naši prváci prvýkrát na praxi Naši prváci prvýkrát na praxi

V dvoch turnusoch sa v týždňoch od 28.9. do 2.10. 2020 zúčastnili naši prváci praxe v ZOO Bratislava. Mali možnosť preukázať svoje prvé schopnosti a zručnosti pri práci okolo zvierat a zároveň získať prvé vzácne skúsenosti. Práca ich určite zaujala a boli prínosom aj pre našu bratislavskú ZOO.