Čo sa u nás udialo - školský rok 2020/2021

• November – mesiac prevencie násilia páchaného na deťoch

November je mesiacom prevencie násilia páchaného na deťoch. Dňa 19. novembra si pripomíname Svetový deň prevencie týrania a zneužívania detí. Násilie na deťoch je fenomén, ktorý často uniká pozornosti spoločnosti. Je preto potrebné zvyšovať informovanosť o prejavoch násilia páchaného na deťoch. S deťmi a mládežou je nutné komunikovať - aby rozumeli pocitom, ktoré násilné správanie vyvoláva, aby vedeli správne reagovať a aby v prípade potreby dokázali požiadať o pomoc rodiča, učiteľa, vychovávateľa, priateľa alebo odborníka. Viac informácii je dostupných aj na stránke ministerstva https://www.minedu.sk/november-mesiac-prevencie-nasilia-pachaneho-na-detoch/

• Olympiáda v anglickom jazyku

Dňa 19.11.2020 sa konala on-line olympiáda v anglickom jazyku na našej škole. Účasť bola vynikajúca – napriek sťaženým podmienkam sa prihlásilo 15 žiakov. A súťažili ako o život  v 2 kategóriách. V kategórii 2C2- anglofónni žiaci a 2D – žiaci SOŠ. Víťazkami sú Emília z III.VET a Viktória zo IV.VET. Obom žiačkam gratulujeme ku krásnemu výsledku a veríme, že svoje schopnosti predvedú i v okresnom kole 13.1.2020. Tešíme sa z ich úspechov.

• Klub pod Lampu - o 2. svetovej vojne Klub pod Lampu - o 2. svetovej vojne

So žiakmi 2. ročníka sme sa zúčastnili programu k 75. výročiu konca 2. svetovej vojny. V Klube pod Lampou sme si najprv pozreli dokument o 2. svetovej vojne a následne sme diskutovali na túto tému. Žiaci sa pýtali na rôzne veci, zaujímalo ich napr., kde na Slovensku boli koncentračné tábory, vymieňali si názory a pocity z návštevy koncentračného tábora v Oswienčime. Na záver žiaci dostali študijne materiály k téme 2. svetovej vojny. Veľmi sa nám páčilo. Pripomínať si našu minulosť je dôležité, aby sa chyby z nej neopakovali v budúcnosti.

• Naši prváci prvýkrát na praxi Naši prváci prvýkrát na praxi

V dvoch turnusoch sa v týždňoch od 28.9. do 2.10. 2020 zúčastnili naši prváci praxe v ZOO Bratislava. Mali možnosť preukázať svoje prvé schopnosti a zručnosti pri práci okolo zvierat a zároveň získať prvé vzácne skúsenosti. Práca ich určite zaujala a boli prínosom aj pre našu bratislavskú ZOO.